Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Spanie maksymalnie sześć godzin w wieku od 50 do 70 lat zwiększa ryzyko rozwoju demencji

Zostać z Morfeuszem, aby uniknąć zwyrodnienia mózgu? Według nowego badania na 8 000 dorosłych Brytyjczyków, którzy byli obserwowani przez ponad 25 lat, dzieci, które śpią krócej lub równo 6 godzin na dobę w wieku 50 lub 60 lat, są bardziej narażone na rozwój demencji. Do 40%.

Ta praca pochodzi z francuskiego Narodowego Instytutu Zdrowia i Badań Medycznych (Inserm) oraz Uniwersytetu Paryskiego we współpracy z University College London (UCL).

U osób w wieku od 50 do 70 lat, które śpią regularnie, niezależnie od ich problemów sercowo-naczyniowych, metabolicznych lub psychicznych, ryzyko rozwoju demencji wzrasta o 30%. Wyniki te sugerują, że sen w średnim wieku może odgrywać rolę w zdrowiu mózgu, a tym samym podkreśla znaczenie dobrej higieny snu dla zdrowia, podkreśla Inserm.

Czasopismo wskazuje, że przyszłe badania mogą być w stanie ustalić, czy poprawa wzorców snu może pomóc w zapobieganiu demencji Natura.

Według Światowej Organizacji Zdrowia każdego roku na całym świecie odnotowuje się prawie dziesięć milionów nowych przypadków demencji, w tym choroby Alzheimera. U pacjentów dotkniętych chorobą sen jest często zaburzony.

Coraz więcej dowodów naukowych wskazuje, że wzorce snu poprzedzające wystąpienie demencji mogą przyczyniać się do rozwoju choroby. Unikaj utraty niezależności dzięki poduszce, wystarczającej, aby złagodzić poczucie winy miłośników snu.

READ  Na zdjęciach wyrzutnia SLS widziana z kosmosu