Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Oto klip wideo wykorzystujący kreatywność na Marsie!

W ten poniedziałek, 19 kwietnia 2021 roku, kreatywność poszybowała na niebie Marsa. Został zapisany w historii jako pierwszy zmotoryzowany, sterowany pojazd, który latał na innej planecie. Dziś NASA publikuje pewne dane dotyczące tej pracy technicznej. I niesamowity film.

Jest na pokładzie Wright Flyer Ci bracia widziałem, Orville i Wilbur, realizują pierwsze napędzane i kontrolowane loty zHistoria lotnictwa. Był 17 grudnia 1903 roku. Ponad sto lat później, w poniedziałek 19 kwietnia 2021 roku, był z nimSprawność helikoptera To moi inżynierowie NASA Oni z kolei wykonali pierwszy zasilany i kontrolowany lot na innej planecie niż Ziemia. Mars. Potwierdzenie dotarło do nich wczoraj o 12:46 czasu paryskiego – tak jak w przypadku wszystkich informacji w dalszej części artykułu – dokładnie. Od teraz niebo – przynajmniej dla Marsa – nie jest już ograniczeniem!

Później tego dnia pojawiły się bardziej szczegółowe informacje. spryt, Helikopter napędzany energia słonecznaO godzinie 9:34 inżynierowie obliczyli, że ten harmonogram będzie odpowiadał optymalnym warunkom zarówno dla lotu, jak i lotu.energia. Według danych wysokościomierza pojazd osiągnął maksymalną wysokość trzech metrów. Następnie utrzymywał lot przez 30 sekund, po czym wylądował z powrotem na powierzchni Marsa. W sumie lot trwał około 40 sekund.

Niebo na Marsie nie jest już ograniczeniem

Ponieważ marcowa lokalizacja znajdowała się w poniedziałek 19 kwietnia 2021 r., Ponad 150 milionów kilometrów od Ziemi, lot mógł odbyć się tylko samodzielnie. Jest napędzany przez pokładowy system naprowadzania, nawigacji i sterowania, który zasila algorytmy wysyłane przez inżynierów NASA. Ale wszystkie etapy przeszły pomyślnie.

Rzeczywiście, miejsce, z którego wystartował i gdzie wylądował Ingenuity, pierwsze lotnisko z innego świata, zostało nazwane na cześć braci Wright. Został rozmieszczony w odległości około 65 metrów i Wytrwałość w łaziku Siedziałem w pierwszym rzędzie, aby obejrzeć historyczne wydarzenie. Przekażmy wszystkie przydatne dane inżynierom na pokładzie lotu na Ziemię.

Podczas gdy kreatywność ma już 16 latmi Gleba – zrozumienieDzień MarsaInżynierowie NASA z niecierpliwością czekają na analizę wszystkich danych, które można odzyskać, aby przygotować drugi lot helikoptera na Marsie. Ma się to odbyć najwcześniej 22 kwietnia. Ale pamiętaj, kreatywność to maszyna pokazowa. Nie zawiera żadnego narzędzia naukowego. Jej jedyny cel: pokazać, że w przyszłości eksploracja Czerwonej Planety może obejmować perspektywę lotniczą.

READ  Oto dlaczego noszenie słuchawek może uszkodzić uszy

Pomysłowość: pierwsze zdjęcia z jej historycznej podróży na Marsa dziś rano!

Zostało to ogłoszone przez inżynierów NASA. Próbowali znakomicie latać nad Marsem, poniedziałek 19 kwietnia 2021 r. Przed fatalną godziną rozważano jeszcze pięć scenariuszy: opóźnienie, porażka, nieodpowiednia reakcja, częściowy sukces i całkowity sukces. To w końcu ostatni kwadrat tego, co sprawdzono. Helikopter poleciał na Marsa!

Artykuł autorstwa Natalie Meyer Wysłany na 19.04.2021

„Obracaj się, startuj, wspinaj się, zawisaj, zniżaj się, zniżaj, dotykaj i wiruj w dół. » Przede wszystkim nieśmiałe uśmiechy, które możemy odgadnąć za maskami. Następnie kciuki w górę. Wreszcie brawa. I podmuch radości, gdy dane w końcu pojawiły się na ekranach Control Center Laboratorium Napędów Odrzutowych (JPL) NASA. Tym razem on tam jest. Kreatywność wykonała swój pierwszy lot. Tak więc poniedziałek 19 kwietnia 2021 r. Zostanie zapamiętany jako data, kiedy po raz pierwszy przeleciał zmotoryzowaną, sterowaną maszyną nad planetą inną niż Ziemia. Mars.

Jak potwierdził inżynier NASA odpowiedzialny za raportowanie, helikopter Mars Ingenuity przeszedł pomyślnie wszystkie fazy lotu: start, start, wznoszenie, lot, lądowanie, lądowanie i wreszcie zatrzymanie samolotu. „Marzyliśmy o miłej chwili.”Bracia Wright– Dwóch pionierów lotnictwa amerykańskiego wykonało swój pierwszy lot z napędem w 1903 roku – I oto jesteśmy „Mimi Ong, szefowa projektu kreatywnego, skomentowała w telewizji NASA.

Historyczna podróż

Pierwszym obrazem opublikowanym w związku z tym wyczynem był twórczy cień unoszący się nad Marsem. Zdjęcie wykonane przez helikopter nawet podczas lotu nad powierzchnią Marsa. A potem są to zdjęcia, które uwiecznił Wytrwałość w łaziku To wróciło do inżynierów NASA. Zaprojektowane i zbudowane na Ziemi helikoptery startują z krainy Czerwonej Planety.

Pamiętaj, że helikopter marsjański nie jest ściśle „prowadzony”. W rzeczywistości jest to wykonywanie serii poleceń wysłanych wcześniej do niego. Uruchomienie sekwencji zależy od jego programu lotu. Dzienny lot miał trwać około 40 sekund, łącznie ze startem, zwrotem w kierunku wytrwałości karetki i lądowaniem.

Więcej informacji spodziewamy się w najbliższych godzinach. A przecież nie ma wątpliwości, że pasjonaci z niecierpliwością czekają na kolejny wyjazd i co nam to pokaże Czerwona Planeta.

Kreatywność mogła właśnie odbyć swój pierwszy lot na marsjańskim niebie. Pierwszy powrót z NASA tego popołudnia

Inżynierowie NASA ogłosili to w ten weekend. Zręczność, helikopter, który wytrwały łazik przywiózł na Marsa, jest gotowy do startu. Począwszy od 12:15 czasu paryskiego, wraz z zespołem odpowiedzialnym za operacje odkrywają, czy Ingenuity przeszło do historii, stając się pierwszą maszyną, która osiągnęła kontrolowany, zmotoryzowany lot na innej planecie.

READ  Japońscy naukowcy opracowują niezawierający środków owadobójczych sposób ich zwalczania

Artykuł Natalie Meyer opublikowany 19.04.2021

Po technicznym rozczarowaniu podczas jej ostatniego przesłuchania do roli, sprytŚmigłowiec NASA, który przywiózł go na Marsa na pokładzie sondy, cierpliwie czekał na swój dziewiczy lot pod koniec. Historyczny moment. To musi się wydarzyć dzisiaj. W ten poniedziałek 19 kwietnia 2021 roku. Prawdę mówiąc, to musi już być w toku. Ale aby dowiedzieć się, jak to się stało, będziemy musieli poczekać trochę dłużej.

W ten weekend kluczowe znaczenie miały testy aktualizacji oprogramowania uruchomione przez NASA. Inżynierowie NASA odpowiedzialni za proces twórczy zapraszają teraz do zaczekania z nimi, aż pierwsze dane wrócą z tego Historyczna podróż. Przynoszą cię To jest w telewizji, Bezpośrednio z Centrum Operacyjnego Laboratorium Napędów Odrzutowych (JPL) od 12:15 KST.

Podróż kreatywności „na żywo”

Dzięki Determinacja Te dane zostaną przesłane z powrotem na Ziemię. Rover Rover to w rzeczywistości: zapewnianie wsparcia operacyjnego podczas lotu, przechwytywanie obrazów, gromadzenie danych środowiskowych i hostowanie stacji bazowej, która umożliwia Ingenuity komunikację z kontrolerami misji.

w trakcie transmisja na żywo, Możesz zadawać pytania dotyczące portale społecznościowe Przez hashtag #MarsHelicopter.

Ale żeby wydobyć pełną informację o locie – gdyby tak się stało – będziemy musieli poczekać do 20 wieczorem tego wieczoru, czasu paryskiego.

Marzec: Kreatywność nie wystartuje przez kilka dni

Podczas ostatniego testu wirnika Ingenuity, który miał obracać łopatkami z prędkością 2400 obr / min, A. nieprawidłowość Wydarzenie, które zmusiło NASA do odroczenia lotu.

Artykuł autorstwa Xavier Demersmann Wysłany na 13.04.2021

Po dochodzeniu mającym na celu zdiagnozowanie rozczarowania, które wystąpiło (szczegóły w artykule poniżej) podczas testu wirowania ostrzy kreatywności 9 kwietnia 49mi Mars Day of Perseverance (w świetle wstępnie zaplanowanego startu 11 kwietnia) NASA wykazała, że ​​konieczna jest modernizacja programu kontroli lotów. Możliwa „niewielka” zmiana, twierdzi agencja kosmiczna.

„Podczas opracowywania nowej zmiany w oprogramowaniu na żywo zajmie trochę czasu sprawdzenie poprawności i zakończenie przesyłania do Ingenuity”. Poinformuj JPL. To tylko opowieść o dniach, do tygodnia (tygodni). Cierpliwość.

Tymczasem wszystkie parametry życiowe drona śmigłowca odpowiedzialnego za wykonanie pierwszego w historii kontrolowanego lotu na innej planecie są na tym etapie „stabilne”. Śledztwo jest w toku.

READ  Poszukiwania „hierarchicznych” czarnych dziur właśnie się rozpoczęły.

„Nic dziwnego, że taki program technologiczny jak ten staje przed wyzwaniami, którym trzeba sprostać w czasie rzeczywistym”. NASA wyjaśnia.

Marzec: Dlaczego podróż Ingenuity została opóźniona?

Artykuł autorstwa Remy Decor Opublikowano 12 kwietnia 2021 r

To było pierwotnie zaplanowane na ten weekend Wyjazd pokazowy taktyki Przełożone na 14 kwietnia. NASA opóźniła ten lot, który można określić jako historyczny, z powodu anomalii, która wystąpiła podczas niedawnego testu, polegającego na tym, że łopaty helikoptera obracają się z prędkością około 2400 obrotów na minutę. Jak wyjaśniła NASA w komunikacie prasowym, podczas tego testu dużej rotacji Prędkość, Ten ostatni wygasł wcześniej niż oczekiwano z powodu usterki podczas przejścia z trybu przedlotowego do trybu samolotowego dla komputera pokładowego. Kreatywność poszła w bezpieczne miejsce. Działanie związane z bezpieczeństwem ” Tryb bezpieczeństwa Powszechne w większości systemów kosmicznych, aby uniknąć awarii lub innych awarii, które są dodawane przez efekt domina.

Dzięki wytrwałości helikopter przekazywał wszystkie pomiary na odległość, co powinno pozwolić kontrolerom naziemnym dokładnie zrozumieć, co się stało.

Coraz dłuższe wyjazdy

Podczas tej pierwszej podróży spryt Powinien wznieść się trzy małe metry nad strefą startu i pozostać na tej wysokości przez około 40 sekund, zanim zetknie się. Jeśli pierwszy lot się powiedzie, bezzałogowy helikopter może wykonać do czterech kolejnych lotów do początku maja. Podczas drugiego i trzeciego rejsu powinien być bardziej ambitny i wspiąć się na pięć metrów i przemieścić około 50 metrów w dół od swojej pozycji, to znaczy z dala od wytrwałości, aby uniknąć ryzyka przypadkowego zderzenia.

W ostatnich dwóch próbach NASA zaplanowała bardziej ambitne, a nawet pełne przygód podróże, ale bez jasnego określenia celów w zakresie czasu podróży i pułapu lotów. Zwróć uwagę, że ze względu na kilkuminutowy czas komunikacji między dwiema planetami, kreatywność nie może być kontrolowana zdalnie. Różne oprogramowanie lotnicze zostało zainstalowane na komputerze helikoptera, ale NASA może je zaktualizować w razie potrzeby iw dowolnym momencie.

Te dodatkowe wyjazdy są uzależnione od prawidłowego działania Panel słoneczny I ogrzewanie wnętrza dla kreatywności, które gwarantuje odporność Zimno z pokładowej elektroniki, które w nocy może spaść do -90 ° C. Do tej pory najniższa temperatura zmierzona trwałością wyniosła -83 ° C.

Interesuje Cię to, co właśnie przeczytałeś?