Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

SpaceX przeniesie pierwszą fabrykę w kosmos

Tworzenie fabryk w kosmosie to nie kaprys miliarderów oderwanych od rzeczywistości, ale projekty, które są rozwijane i stopniowo dochodzą do skutku. Podobnie jak Jeff Bezos, prezes Blue Origin, który chce wysłać zanieczyszczający przemysł w kosmos, firma zajmująca się badaniami kosmicznymi, Varda Space, chce zostać pierwszą fabryką, która zbuduje fabrykę w kosmosie, współpracując ze SpaceX, co powinno nastąpić już w 2023 roku.

Będziesz również zainteresowany


[EN VIDÉO] Kolonizacja kosmosu: naturalne schronienia ukryte pod powierzchnią Marsa i Księżyca
Ostatnie badania potwierdzają pogląd, że tunele lawy pod powierzchnią Marsa i Księżyca zapewnią doskonałe schronienie przyszłym badaczom kosmosu.

Zakład przemysłowy w kosmosie? Projekt Varda Space może wydawać się naciągany – na lądzie nie brakuje miejsca na projektowanie fabryk – ale może prowadzić do rozwoju przemysłu na ziemi.

Zainteresowanie Fardy polega na wykorzystaniu mikrograwitacji do produkcji nowych materiałów lub zaawansowanych badań nad określonymi produktami przez Międzynarodową Stację Kosmiczną. Według TechCruncha, na przykład, możemy produkować urządzenia z biodrukiem lub Półprzewodniki Nawet jeśli obecnie nic nie jest ujawniane, ponieważ nie została podpisana żadna umowa z klientem.

Aby móc wykonać lot, Varda Space musi znaleźć partnerów do wykonania lotu na niską orbitę okołoziemską. To jest miejsce SpaceX Ostatni program pokazuje firmy, które chcą wysyłać rzeczy w kosmos, aby skorzystać z jednego z planowanych lotów. Zasadniczo obie firmy wybierają się razem w kosmos. Kiedy dotrą do celu, rozdzielają się i zaczynają działać na własną rękę. Krótko mówiąc, rodzaj „przestrzennego współdzielenia samochodów”. Trochę inaczej niż niedzielna podróż z Angers do Paryża…

Varda Space ogłosiła, że ​​chce przenieść swoją fabrykę do Sokół 9, Nieruchomości SpaceX, na początek roku 2023 miotacze Od SpaceX przetransportuje materiały potrzebne do założenia fabryki w kosmosie. Jeśli firmy nie ujawnią żadnych klauzul umownych, wiemy, że maszyna spędzi około trzech miesięcy na orbicie, testując nowe technologie produkcyjne.

READ  Pierwszy satelita Kenii na orbicie zapoczątkowuje krajową gospodarkę kosmiczną

Lądowanie, najważniejszy moment w misji

Jednak zbadano inną opcję wypalania za pomocą pociski elektronowe z laboratorium rakietowe. Ale Varda Space nie chciała wkładać wszystkich jajek do jednego koszyka, ponieważ nowozelandzka firma zadbała o statek kosmiczny, aby pomieścić zapasy, a także kapsułę, aby wrócić na Ziemię. Bardzo ważna kapsuła od czasu powrotuAtmosfera Odbywa się to z prędkością 28 Macha, a materiał nie może się złamać upuszczać.

W rzeczywistości najbardziej złożonym momentem od industrializacji do ożywienia pozostaje moment ponownego wejścia w atmosferę. Mach 28 to dwukrotnie większa prędkość dźwięku (1,224 km/h). Przypomnij sobie filmy science fiction, w których widzimy kapsułę powracającą na Ziemię. Teraz wyobraź sobie, że transportujesz wrażliwe materiały przez to niepewne środowisko, poddając się wielu wpływom zewnętrznym. Będzie to niewątpliwie jeden z kluczowych momentów misji.

W przeciwieństwie do innych statków kosmicznych specjalizujących się w komunikacji lub obrazowaniu, Varda Space i jej Kosmiczna fabryka Nie wymaga określonej orbity misji. Wystarczy w nim zostać niska orbita ziemska. Lekcje wyciągnięte podczas tej pierwszej podróży mogą pozwolić innym na ich wdrożenie. Varda Space ma nadzieję, że do końca 2024 roku będzie w stanie wystrzelić drugą, a nawet trzecią.

Data, która pozostaje nieuchwytna, pozostawiając szansę innym projektom ujrzeć światło dzienne. Wiemy na przykład, że Unia Europejska pracuje nad tym tematem z projektem „Okres”, który chce zbudować elektrownię orbitalną. Skoncentruje się na montażu i produkcji satelitów bezpośrednio z kosmosu we współpracy z Airbusem. W każdym razie te ambitne projekty dają nam wgląd w nowe perspektywy dla producentów i przedsiębiorców ze wszystkich dziedzin.

Zainteresowany tym, co właśnie przeczytałeś?