Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

SpaceX — obejrzyj hollywoodzki film przedstawiający oszałamiający czwarty lot statku Starship

SpaceX — obejrzyj hollywoodzki film przedstawiający oszałamiający czwarty lot statku Starship

Czwarty start statku kosmicznego nosi tytuł Hollywood Video.

To było w czerwcu ubiegłego roku: czwarty lot testowy najpotężniejszej rakiety w historii, zdolnej do powrotu Amerykanów na Księżyc kilkadziesiąt lat po programie Apollo. Prawdziwy sukces. Warto było długo czekać na tę czwartą premierę Transmisja na żywo Na 10 godzin, ale żeby wszystko skrócić i uczynić jeszcze większym wrażeniem, wczoraj SpaceX opublikowało 2-minutowe i 40-sekundowe wideo podsumowujące misję (prawie tyle, co pierwszy start testowy, tyle już zaszliśmy).

Reklama Twoja treść jest kontynuowana poniżej

Hollywoodzkie wideo

W Hollywood będzie w co wierzyć. Ten krótki film pokazuje, jaki sukces odniosła firma zajmująca się podbojem kosmosu przez Elona Muska. Widzimy, jak 32 silniki Raptora zapalają się jednocześnie (jeden nie odpalił, bez konsekwencji), a następnie gigantyczna rakieta o masie 5000 ton wznosi się w niebo. Wielokrotnego użytku, pierwszy stopień (lub wzmacniacz) odłącza się i opada w kierunku Zatoki Meksykańskiej (wszystko podczas symulowanego lądowania, chociaż nie ma tam wieży, która miałaby go powitać od następnego startu testowego). Poprzedni test wykazał pewne defekty, ponieważ kontakt z pojazdem SpaceX został utracony na wysokości 400 metrów. Tym razem transmisja obrazów pokazała całkowite mistrzostwo procesu, o czym świadczyły okrzyki radości wydane przez zespoły SpaceX.

Statek kosmiczny znajduje się w blokach startowych przed piątym startem

Statek kosmiczny znajduje się w punkcie startowym piątego startu… już wkrótce.

Przez cały ten czas statek kosmiczny (lub statek) kontynuował podróż w bliskiej przestrzeni kosmicznej po trajektorii balistycznej. Następnie jego powrót na Ziemię rozpoczął się według zaplanowanego schematu. Wreszcie, godzinę i pięć minut po starcie, statek mógł spokojnie wylądować. Ten ważny moment w podboju kosmosu można zatem przeżyć ponownie dzięki kontu SpaceX na YouTube i nie ma wątpliwości, że poniższe testy muszą teraz następować po sobie, aby astronauci mogli dotrzeć na Księżyc do 2026 roku, nawet jeśli taki harmonogram zostanie ustalony. Bardzo gruby.

Już wkrótce ma nastąpić nowy start: jeśli wierzyć SpaceX, mógłby on nastąpić już w lipcu, zatrzymując statek w locie w pobliżu Wieży Mechazilla.

Reklama Twoja treść jest kontynuowana poniżej

READ  Recenzja Corsair K100 Air Wireless: ultracienka klawiatura mechaniczna, która łamie kody