Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Solesmes: Affival zainwestuje w tym roku 1,3 mln euro

Przyjmując prezesa Affival, Francka Delavaquerie, Solesmoise jest „W sumie niezbyt dobrze znane ogółowi społeczeństwa“. Jednak firma zlokalizowana przy rue de l’Abbaye w Solesmes jest światowym liderem w swojej dziedzinie: drut proszkowy. Ten drut proszkowy jest używany do obróbki stali.”Kiedy produkujemy stal, jak w LME, Vallouurec, Arcelor… wkładamy do niej żelazo i węgiel. Ale tak naprawdę jest dużo tlenków i zanieczyszczeńFrank Delavaquere wyjaśnia.

Aby przezwyciężyć ten niepożądany efekt, 40 lat temu Affival opracował innowacyjny proces. “Następnie opracowaliśmy ten produkt, drut proszkowy. Jest to metalowy drut, od 10 do 20 mm, wewnątrz którego umieszczamy komplet składników chemicznych. Umieszczamy go w stopionej stali, podgrzanej do 1600 stopni, pozwoli to na obróbkę stali, oddzielenie zanieczyszczeń i pracę “Czysta stal”.

duża inwestycja

Aby umocnić swoją wiodącą pozycję na tym rynku, Affival kontynuuje inwestycje. W tym roku inwestycja wyniosła 1,3 mln euro, przy budowie nowej linii produkcyjnej. “Ostatni raz 15 lat temu! To małe wydarzenie tutaj”.Prezes dodaje. W tym celu Affival korzysta ze wsparcia państwa, dzięki Planowi Odbudowy. “To ambitny projekt i bardzo ważny dla nas krok. Zwiększy to pojemność witryny Solesmes o około 10%. Ponadto umożliwia rozwój zdolności przemysłowych we Francji, co więcej, w regionie nieco dotkniętym przemysłem. Ponadto pomoże w rozwijaniu możliwości zatrudnienia.

Obecnie w zakładzie Solesmoise pracuje około 160 pracowników. Byłoby co najmniej kilkunastu bezpośrednich pracowników. I niewątpliwie trochę pośredniej siły roboczej”. Inwestycja ta jest tym bardziej symboliczna, że ​​pojawia się w czasie kryzysu zdrowotnego, co świadczy o chęci dalszego rozwoju firmy Affival w celu „Łatwiej reaguj na zapotrzebowanie klientów, zwłaszcza jeśli chodzi o czas realizacji„.Frank Delavaquere podkreśla znaczenie rozwijania możliwości biznesowych tutaj, w Solesmes i dalszego wytwarzania swoich produktów wyprodukowano we Francji, Zapewnienie jakości dla swoich klientów. Ponadto do stworzenia nowej linii produktów Affival zaprasza inne francuskie firmy. W ten sposób pętla jest zamknięta.

READ  Rumunia stawia na energię jądrową: droga naprzód w UE?

zglobalizowana firma

Firma z siedzibą w Solesmes błyszczy na arenie międzynarodowej. Drut rdzeniowy eksportowany jest na cały świat. Około 90% produkcji wytwarzanej w Solesmes trafia za granicę, z czego około 50% poza Europą. Ponadto firma posiada kilka filii, głównie na Słowacji, Stanach Zjednoczonych, Korei i Japonii. Tę odmianę można również zobaczyć w samym pojemniku Solesmoise. Spośród około 160 pracowników Avival zatrudnia polskich, meksykańskich, a nawet uzbeckich pracowników. “To właśnie sprawia, że ​​nasza kolekcja jest tak bogataKonkluduje Frank Delavaquere.

40 lat do świętowania

Musimy uczcić tę okazję! Affival obchodzi w tym roku 40. rocznicę, więc zarząd chciałby uczcić tę okazję. Oprócz uczczenia tej rocznicy będzie to okazja do oddania hołdu pracy pracowników, które są niezastąpione w czasie kryzysu zdrowotnego.