Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Śmierć François Hadji-Lazarou Zespoły rockowe Pigalle i Les Garçons Bouchers

Śmierć François Hadji-Lazarou Zespoły rockowe Pigalle i Les Garçons Bouchers

Tworzący scenę alternatywną lat 1980-90, François Hadji-Lazarou założył te dwie grupy rockowe.

Muzyk François Hadji-Lazarou, postać francuskiej sceny rocka alternatywnego lat 1980-90, zmarł w sobotę w wieku 66 lat. Był szczególnie znany ze swojej grupy Pigalle i Les Garçons Bouchers. Jego zniknięcie, którego przyczyny nie zostały ustalone, zostało potwierdzone przez jego wytwórnię w rozmowie z AFP po ogłoszeniu na Facebooku przez Stéphane Gotkovskiego, saksofonistę z obu składów.

„Jako stary przyjaciel dżentelmena, który nazywał się Gros François, muszę w tym poście ogłosić (to prawda) śmierć François Hadji-Lazzaro lub Atilazzaro tuż przed północą, w zależności od nastroju”. pisemny.

Według strony internetowej o BnFStefan Gutkowski pracował również jako dyrektor ds. promocji wytwórni Boucherie Productions, założonej w 1985 roku przez François Hadji-Lazaro i zamkniętej w 2001 roku. płyta Mano Negra.

Wszystkożerny muzyk

François Hadji-Lazarou urodził się w Paryżu w 1956 roku i wraz z Bobem Dylanem odkrył muzykę. Wyjaśnia, że ​​najpierw dotknął gitary, zanim podwoił instrumenty, dopóki nie opanował około dwudziestu Muzyka uniwersalna. Po rozpoczęciu kariery pedagogicznej porzucił wszystko, by realizować swoje muzyczne aspiracje.

W folku zaciął zęby na planie Pénélope. Na początku lat 80. był współzałożycielem Pigalle, grupy, z którą skomponował niektóre z najbardziej emblematycznych utworów w swojej karierze, m.in. W Bar-Tabac Room na ulicy ShuhadaI ZiemniakI Gdyby mi powiedziano

Pigalle kontynuował swoją karierę przez następne dwie dekady, przerywane jednak długimi okresami bezczynności. W tym samym czasie François Hadji-Lazarou rozwijał swój drugi zespół, Les Garçons Bouchers, który w latach 1986-1995 wydał sześć albumów. Fani pamiętają swoje przezwiska mięsożerny Lub lambada nie lubimy!.

kariera w kinie

Następnie François Hadji-Lazarou zdecydował się na solową działalność z czterema albumami, zanim zaskoczył swoich fanów, zwracając się w 2011 roku do rymowanek.

READ  Drużyna Bundesligi współpracuje z Sorare i wkracza w świat NFT

Podwoił się także w rolach drugoplanowych na ekranie, zwłaszcza w Miasto zagubionych dzieci Napisane przez Jean-Pierre’a Jeuneta i Marca Caro, Karta wilków Lub Popol. Jego ostatni występ datuje się na 2015 rok, w jednym z odcinków słynnego serialu Kapitan Marlowe.

Najważniejsze elementy