Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Julia von Heinz łączy siły z Leną Dunham w Ironbox

Julia von Heinz łączy siły z Leną Dunham w Ironbox

Akcja serialu komediowego rozgrywa się w Polsce w połowie lat 90., po powrocie do kraju amerykańskiej dziennikarki muzycznej i jej ojca

Reżyser Julia von Heinz (© La Biennale di Venezia / Foto ASAC / Jacopo Salvi) i aktorka-reżyserka Lena Dunham (© GabboT)

Julia von Heinz Przygotowując się do swojego pierwszego filmu nakręconego głównie w języku angielskim, Żelazne pudłoktóry poprzez dobór głównych ról promuje ważne spotkanie kina europejskiego z kinem anglojęzycznym Lena Dunham (Autor serii Fenomen dziewczynydla HBO, a ostatnio dla Katherine nazywa się Birdie [+lire aussi :
bande-annonce
fiche film
]
) I Stefan Fry, ostoja brytyjskiej komedii i telewizji. Zdjęcia do projektu, określanego mianem „komedii wielopokoleniowej”, rozpoczynają się w tym miesiącu. Fry i Dunham wcielą się w role ojca i córki, którzy podróżują razem do ojczyzny, Polski, z której uciekli przed Holokaustem. Sama Von Heinz miała jak dotąd najlepszą platformę, kiedy był to jej film A jutro cały świat [+lire aussi :
critique
bande-annonce
interview : Julia von Heinz
fiche film
]
Został wybrany w konkursie w Wenecji 2020, a następnie jako niemiecki kandydat do Oscara dla najlepszego filmu międzynarodowego.

(Kontynuacja artykułu poniżej – informacje handlowe)

Jego nowy film, którego koproducentami były Niemcy, Stany Zjednoczone, Polska i Francja, został wyprodukowany przez Heinza i Fabian Gazmea dla Seven Elephants i przez samą Dunham dla Good Thing Going. Inne zaangażowane firmy produkcyjne to Kings & Queen, Lava Films i Haïku Films. Dodatkowe fundusze uzyskano od instytucji krajowych, takich jak Medienboard Fundusz Regionalny Berlin-Brandenburgia i CNC. FilmNation zajmuje się międzynarodowymi prawami do filmu (z wyłączeniem Francji, Niemiec, Austrii i Polski) i poinformuje o tym wkrótce pod adresemEFM.

Żelazne pudłoAdaptacja powieści Wielu mężczyzn z australii Lily BrettUmiejscowieni w połowie lat 90. nasi bohaterowie, Ruth (Dunham) i Edek (Fry), mają przeciwstawne motywy ucieczki do Polski. Pierwsza chce dokładniej poznać historię swojej rodziny, podczas gdy Edik ma inny projekt, który jest „pełen rozrywki i rozrywki”. Wszystko to na tle kraju w okresie przejściowym, który próbuje pozbyć się socjalistycznej przeszłości. Fabuła nawiązuje do wcześniejszego filmu reżysera pt. Wycieczka Hanny [+lire aussi :
bande-annonce
fiche film
]
w którym młoda Niemka podróżuje do Izraela, gdzie dowiaduje się wiele o przeżyciach swoich dziadków podczas II wojny światowej.

READ  Festiwal Kornwalii w Quimper: 100-letni triumf!

Von Heinz mówi, że „napisała do [Brett] Jako fan i wielbiciel” – dodaje – „jego książki są wspaniałe, zabawne, a jednocześnie tak chwytające życiowy smutek”. Sukces tego filmu, z takimi aktorami i partnerami, przekracza moje najśmielsze marzenia”.

Frey dodał: „Film rezonował z wieloma elementami historii mojej rodziny, ale o ile zręcznie maluje obraz tej złożonej, zabawnej i kłującej relacji ojciec-córka, będzie rezonował ze wszystkimi, bez względu na wszystko. Historia każdego”.

(Kontynuacja artykułu poniżej – informacje handlowe)

(przetłumaczone z angielskiego)