Słowenia nie była łaskawa dla Polski

Wysłane przez Mathieu Warnier, Media365 w sobotę, 14 stycznia 2023 r. o 23:52.

Przed katowickim Spotkiem Słowenia dała Polakom lekcję iw poniedziałek będzie trudnym przeciwnikiem dla Francji.

Walka Słowenii z The Blues jest na wagę złota. Słoweńcy uciszyli publiczność na wulkanie Spodka, gdy Francja po cichu zdominowała Arabię ​​​​Saudyjską na początku drugiego dnia grupy B Mistrzostw Świata 2023 w Katowicach. W pierwszym kwadransie oba zespoły spotkały się ze sobą. Wtedy to Słoweńcy zaczęli robić różnicę pod wodzą swojego kapitana Jure Dolenka (7 goli z 9 strzałów). Bieg 5:0 w ciągu dziewięciu minut tuż przed powrotem do szatni uciszył polskich kibiców. Jeśli oczekiwano reakcji kolegów z drużyny Arkadiusza Moryto (6 goli na 6 strzałów) na początku drugiego meczu… to nie nadeszła! Na pięciu długościach Polacy po raz kolejny trafili w ataku po trofeum.

Słowenia nie będzie lekceważona

Dwa gole w ciągu dziesięciu minut sprawiły, że Słowenia awansowała na prowadzenie, prowadząc dziesięcioma golami nieco ponad kwadrans przed gwizdkiem. Dopiero skrajna końcówka meczu pozwoliła Polsce ograniczyć upokorzenie. Dzięki temu wyraźnemu zwycięstwu (23-32) Słowenia prowadzi The Blues różnicą bramek. O ile Polacy zagwarantują sobie miejsce w rundzie zasadniczej przeciwko Arabii Saudyjskiej, o tyle dwa punkty w meczu Słowenia-Francja okażą się kosztowne w perspektywie ćwierćfinału. Hiszpania, szukająca trzeciego tytułu mistrza świata po ostatnich dziesięciu latach, kontynuowała swoją drogę w grupie A z Francją, odnosząc wyraźne zwycięstwo (34-26) nad Chile. W międzyczasie Czarnogóra walczyła o pokonanie Iranu (34-31), ale wciąż widzi kolory w tym mundialu. W 2021 roku mistrz Europy i wicemistrz świata Szwecja zobowiązała się do udanej pierwszej połowy (34-27), podczas gdy Węgry pokonały Islandię (28-30) z Republiką Zielonego Przylądka.

READ  Złoto: Centralny Bank Polski ma ogromny cel zakupowy na 2022 rok!