Słowenia czeka na Polskę Masters and Blues

Polacy mieli zaledwie pięć minut przewagi w meczu, która wyszła na korzyść Słoweńców (4-2). Po cichym zwycięstwie nad Arabią Saudyjską w czwartek, w demonstracji po obu stronach boiska, Słowenia wygrała drugi z rzędu Puchar Świata (23-32). Uros Jormans zmierzy się z Francją o pierwsze miejsce w grupie B w poniedziałek (18:00).

Z Polską łeb w łeb do 20. minuty (10-11) Słoweńcy robili różnicę w ostatnich dziesięciu minutach pierwszej tercji, obejmując duże prowadzenie do przerwy (11-17). W drugiej połowie powiększyli przewagę do maksymalnie jedenastu bramek i wygrali dziewięcioma bramkami.

Najlepszy strzelec Słowenii Dolenek

Słowenia częściowo zawdzięcza swój sukces swojemu prawicowemu skrzydłowemu Blazowi Jancowi, który gra w FC Barcelona i został wybrany zawodnikiem meczu za wkład w fazach ataku (5 bramek), ale także w obronie. Jego były klubowy kolega z drużyny, Jure Dolenek, wykorzystał już odnotowane błędy Polaków w obronie przeciwko Francji i zakończył jako najlepszy strzelec meczu z 7 bramkami. Arkadiusz Moryto był bardzo zdany na siebie, strzelając 6 bramek dla Polski, mając nadzieję na zwycięstwo przed własną publicznością.

Na zakończenie tej lekcji piłki ręcznej, której Słoweńcy udzielili gospodarzom mistrzostw świata, w poniedziałek o godzinie 18:00 rozegrany zostanie mecz o pierwsze miejsce w grupie między Francją a Słowenią. The Blues muszą zdawać sobie sprawę z dynamizmu rywali, a przede wszystkim wywierać wpływ, aby podejść do rundy zasadniczej z maksymalną liczbą punktów.