Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Ślady możliwej gotowości w Polsce

Ślady możliwej gotowości w Polsce

Eksplozje uderzyły w gazociągi Nord Stream 1 i 2 łączące Rosję z Niemcami we wrześniu ubiegłego roku. Szwecja kilka miesięcy później potwierdziła tezę o sabotażu.

Nowe elementy śledztwa w sprawie sabotażu gazociągów Nord Stream? Niemieccy śledczy badają obecnie dowody wskazujące na sprawców przestępstwa Sabotowanie gazociągów do którego doszło we wrześniu ubiegłego roku, utworzyli swoją bazę w Polsce, aby przygotować się do operacji – poinformowała w sobotę dziennik „Wall Street.

Pod koniec września wykryto cztery masowe wycieki gazu na gazociągach łączących Rosję z Niemcami, wszystkie na wodach międzynarodowych. W listopadzie, Prokurator odpowiedzialny za dochodzenie w Szwecji stwierdził, że zamachy bombowe były częścią aktu sabotażu.

Statek zboczył z pierwotnego planu kursu

A amerykańska gazeta wskazuje, że osoby odpowiedzialne za śledztwo całkowicie zrekonstruowały dwutygodniowy rejs Andromedy, bo tak nazywa się jacht podejrzewany o udział w sabotowaniu gazociągów.

Śledczy ustalili, że statek zboczył z kursu i wpłynął na polskie wody.

„Na pokładzie statku znaleziono ślady DNA, ślady, które Niemcy próbowali dopasować do co najmniej jednego ukraińskiego żołnierza” – napisał dziennik.

Stany Zjednoczone poinformowały trzy przed wandalizmem?

Ani niemiecki Federalny Urząd Kryminalny, ani Kancelaria Premiera RP nie odpowiedziały natychmiast na prośbę o komentarz.

the Washington Post W tym tygodniu poinformowano, że Stany Zjednoczone wiedziały o ukraińskim planie sabotażu gazociągów Nord Stream 1 i 2, które przechodzą pod Morzem Bałtyckim między Rosją a Niemcami, trzy miesiące przed ich uszkodzeniem w wyniku eksplozji we wrześniu ubiegłego roku.

W środę prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski powtórzył swój brak udziału W wybuchu gazociągu Nord Stream i że nie wierzył, że inni ukraińscy urzędnicy odegrali jakąś rolę.

Oryginalny artykuł opublikowany na BFMTV.com

wideo – Tama zniszczona na Ukrainie: ewakuowano tysiące cywilów, Chersoniu częściowo zatopiony