Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Skuteczna metoda przeciwko Govit-19 w Hiszpanii, trucizna w Niemczech i konflikt polsko-białoruski

Opublikowany

Aktualizacja

Długość wideo: 2 min.

Franciszek
Napisałem artykuł

France Info spogląda wstecz na 23 godziny europejskich wiadomości. To jest Euroshop we wtorek 24 sierpnia.

W Hiszpanii opiekunowie znaleźli prosty, niedrogi i bezpieczny sposób zapobiegania powikłaniom po Covit-19: pacjenci mogą lepiej oddychać, leżąc na brzuchu. Międzynarodowe badanie szczegółowo opisuje specyfikę tej procedury, z której korzysta już wiele hiszpańskich szpitali. Gest, który pomaga uniknąć ryzyka infiltracji i zwalczyć brak dróg oddechowych.

W Niemczech tajemnicze zatrucie na Uniwersytecie Technicznym w Dormstadt dotknęło siedem osób. Ciała stały się niebieskie. „Znaleziony przedmiot został celowo umieszczony. Rozpoczęliśmy śledztwo w sprawie zamachu”. Wyjaśnił Robert Hartmann, prokurator generalny Dormstadt. W kartonach mleka w restauracji była trucizna. Wreszcie Polska wzmacnia granicę z Białorusią. Drut kolczasty i 2000 żołnierzy chronią go przed imigrantami z sąsiedniego kraju. Urzędnicy potępiają kryzys związany z wypieraniem narzędzi przez władze białoruskie. Imigranci twierdzący, że pochodzą z Afganistanu, utknęli między tymi dwoma krajami, a Polska odmawia ich wpuszczenia, ku obrzydzeniu ONZ.

Biuletyn

Wszystkie wiadomości w filmie

Otrzymuj większość naszych nowości w naszym biuletynie

Subskrypcja newslettera

Artykuły Na ten sam temat

Widziane z Europy

Każdego dnia Francinefo wybiera treści z europejskich publicznych mediów audiowizualnych i członków Eurowizji. Ta treść jest publikowana w języku angielskim lub francuskim.

READ  Oddział zachodni oczyszcza Polskę na solidny start | Wiadomości, sport, praca