Skocznia narciarska – cm (wysokość)

Austriak Stefan Kraft wygrał w Niemczech w Klingenthal przed Norwegiem Halvorem Aignerem Granrodem i Polakiem Kamilem Stoschem. Szósty zwycięzca w 6 rundach Pucharu Świata. Tak sprytny i pewny, że da zwycięzcę kolejnego etapu Pucharu Świata w Skokach Narciarskich… Czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej, Stefan Kraft wygrał w sobotę w Niemczech. W Klingenthal Austriak oddał dwa piękne skoki (138, a następnie 130 m), aby oddalić konkurencję. Zwycięzca 2 tygodnie temu w RukaJapończyk Ryoyu Kobayashi zajął siódme miejsce. Spośród kandydatów jego miejsce zajął tylko kapitan Karl Geiger, kończący się u stóp podium (skoki na wysokość 132 i 135 metrów). Polak Kamil Stoch był trzeci (261,9 punktu), a niespodzianki bliski był Halvor Egner Ganerud. Przeczytaj także zaszeregowanie Norweg, który zajmuje pierwszą dziesiątkę w klasyfikacji Pucharu Świata, był bliski wygrania pierwszego skoku na wysokość 136 metrów, zanim przesunął się na drugą pozycję na wysokości 137,5 metra. Ostatecznie Kraft pokonał Garneruda z 267 punktami na 262, a Francuz Alessandro Batby finiszował na pięćdziesiątym i ostatnim miejscu w konkursie, pojedynczym skokiem na 113 metrów, uzyskując 85,8 punktu. Przeczytaj także Klasyfikacja Pucharu Świata (H)

READ  Paredes, Lewandowski, Dybala, PSG: Informacje o siedmiu okienkach transferowych, które przegapiłeś w środę