Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Skandal z oszustwami w Eurowizji: Sześć oskarżonych krajów, organizacja podejmuje bezprecedensową decyzję

Część głosów nie została więc uwzględniona w sobotę 14 maja podczas Wielkiego Finału.

Po zwycięstwie Ukrainy wybuchł skandal oszustwa. „Zaobserwowano, że cztery jury umieściło pozostałe pięć krajów w pierwszej piątce, jedno z jury umieściło te same pięć krajów w pierwszej szóstce, a ostatnie cztery z tych krajów uplasowały cztery z tych krajów w pierwszej czwórce i pięć w rankingu 7. Cztery z tych krajów zdobyły sześć z maksymalnie 12 punktów co najmniej raz” – czytamy w oficjalnym komunikacie prasowym wydanym przez Europejską Unię Nadawców (EBU) w ten czwartek, 19 maja.

L ’Azerbejdżan, Gruzja, Czarnogóra, Polska, Rumunia i San Marino Byli już świadkami anulowania ich głosów przez organizatora konkursu, który podejrzewają, że pomagał sobie nawzajem w rankingu.

Głosy zostały usunięte

Nawet „cztery z sześciu krajów znajdują się w ostatnich sześciu z 15 rankingów krajów”, jest to nawet specyficzne. „Ze względu na bezprecedensowy charakter nieprawidłowości stwierdzonej w drugiej rundzie półfinału, Europejska Unia Nadawców w porozumieniu z Pan-European Voting Partner oraz Independent Voting Observer zdecydowała, zgodnie z Instrukcją głosowania do Konkursu: wykonywania prawa do zniesienia głosu”.

Ostatni raz zignorowano głosy jury Eurowizji w 2019 r., kiedy jurorzy z Białorusi ujawnili swoje ustalenia za pośrednictwem mediów społecznościowych przed transmisją na żywo. W konkursie jury krajowe głosuje dzień przed transmisją na żywo, podczas próby publicznej zwanej „prezentacjami jury”.

READ  Hiszpania vs Polska - Raport z meczu piłki nożnej - 19 czerwca 2021 r.