Siatkówka Euro 2023: Francja świetnie rozpoczyna mecz z Türkiye |  TV5MONDE

Siatkówka Euro 2023: Francja świetnie rozpoczyna mecz z Türkiye | TV5MONDE

Francja nie ma drżenia w obliczu ideału Turquie i Lancé w siatkówce Euro-2023 z victoire convaincante 3 na 0 (25-20, 30-28, 27-25) mercredi w Tel-Awiwie (podmiot syjonistyczny).

Ich pierwsze spotkanie było pułapką, a The Blues całkowicie ją udaremnili, nawet jeśli pod koniec drugiej i trzeciej połowy doszło do niewielkiego napięcia.

Turcja, która dołączy do Ligi Narodów, prestiżowej ligi VNL i która obecnie zajmuje 12. miejsce na świecie, była początkowo najcięższym przeciwnikiem w tej fazie grupowej dla mistrzów olimpijskich 2021.

Z wyjątkiem zawiłego początku meczu, zwłaszcza pod względem zagrywek, The Blues, mimo że zabrakło im Irvina Ngapetha, który przeżył długotrwałą kontuzję uda, zawsze prowadzili.

Idąc śladem Antoine’a Brizarda, który fenomenalnie radzi sobie z kontratakem, w pierwszym secie przepuścili turecką burzę (5-2, 9-5, 12-7) i zdegustowali rywali, wygrywając pierwszego seta po bardzo długim czasie. Turecki atak.

W drugiej i trzeciej grupie, przy niemal identycznym scenariuszu, podopieczni Andrei Gianniego szybko rozpoczęli grę, po czym „przestraszyli się” – podsumował król strzelców meczu France Presse Jean Patry (15 punktów).

„Za każdym razem pod koniec seta była odrobina relaksu z naszej strony, która pozwalała Turkom wrócić, co nas denerwowało” – przyznał Sharp z polskiego klubu Vigil.

„Ale ogólnie, jeśli chodzi o atmosferę przedmeczową, rozegraliśmy poważny mecz ze świetną drużyną, która w siatkówce ma coraz większą wartość” – upierał się.

Francuz Trevor Klevenot (g) przeciwko Turcji w Mistrzostwach Europy w Siatkówce, 30 sierpnia 2023 w Tel Awiwie

Agencja prasowa Francji

Francuzom, których jedyny europejski tytuł zdobył w 2015 roku, atmosfera na Shlomo Group Arena w Tel Awiwie będzie duszna pomimo bardzo powściągliwej publiczności, która w czwartek zmierzy się z Portugalczykami bez Negabeth.

„Uważajcie na tę drużynę” – ostrzega Butry przed pickiem, który w rankingu FIVB zajmuje 24. miejsce.

READ  Przejścia: OM wychodzi ze świetną puentą

Następnie The Blues zmierzą się w sobotę z Izraelem, w poniedziałek z Rumunią i we wtorek z Grecją.

Najlepsza czwórka grupy D zakwalifikuje się do 1/8 finału, który odbędzie się w dniach 8 i 9 września w Warnie w Bułgarii.