Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Sekretarz obrony USA powiedział, że dziewięć krajów zobowiązało się dostarczyć Ukrainie 150 czołgów Leopard 2

Sekretarz obrony USA powiedział, że dziewięć krajów zobowiązało się dostarczyć Ukrainie 150 czołgów Leopard 2

Według „Kiev Independent” Międzynarodowa Federacja Dziennikarzy przedstawiła plan zwiększenia rosyjskich wpływów w Mołdawii

Rosja zamierza znacząco zwiększyć swoje wpływy w Republice Mołdowy do 2030 roku – wynika z dokumentu, do którego dotarło międzynarodowe konsorcjum medialne, w skład którego wchodzi m.in. Niepodległy KijówI Ukraińskie raporty dzienne w środę.

Według źródła zbliżonego do zachodnich służb wywiadowczych plan ten nosił tytuł Cele strategiczne Federacji Rosyjskiej w Republice Mołdowy.powstał w 2021 roku z inicjatywy Dyrekcji ds. Współpracy Transgranicznej Kremla.

Celem tego planu jest skłonienie mołdawskich przywódców i społeczeństwa do przyjęcia negatywnego stosunku do NATO, tak aby Moskwa miała w kraju sojuszników politycznych i gospodarczych. Ten plan umożliwi jednocześnie walkę przed próbami osób trzecich – jak sąsiednia Rumunia, inne państwa członkowskie UE czy Stany Zjednoczone – ” Aby ingerować w wewnętrzne sprawy MołdawiiNiepodległy Kijów Przedmiotowy dokument nie jest publikowany.

Oprócz ukraińskiej gazety codziennej w skład konsorcjum wchodzą m.in Delphi Media (Estonia)Wyraź (Szwecja)środkowy folder (Zjednoczone Królestwo)Powstanie Mołdawii (Moldova)Frontstory, VSquare (Polska)Suddeutsche Zeitung (Niemcy)Westdeutscher Rundfunk (Niemcy)Rundfunk WDR (Niemcy)Norddeutscher Rundfunk (Niemcy) I Wiadomości z Yahoo (Zjednoczone państwo).

READ  Jesion został ścięty przy wjeździe do wsi Clairvaux-les-Lacs