Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Sędziowie europejscy podejmują działania prawne

To pierwszy przypadek w historii europejskiego sądownictwa. W niedzielę 28 sierpnia, pomimo kryzysu praworządności, cztery ciała sędziowskie złożyły skargę na 27 uchwały o otwarciu dostępu Polski do 35 miliardów euro przeznaczonych na europejski plan ratunkowy. Kraj. Europejskie Stowarzyszenie Sędziów, Europejskie Sędziowie na rzecz Demokracji i Wolności, Europejskie Stowarzyszenie Sędziów Administracyjnych oraz holenderska fundacja Rechters voor Rechters potępiają krzywdę nie tylko sędziom, ale także tym, którzy są wykorzystywani przez populistyczny polski rząd. „Europejski system sprawiedliwości jako całość ”.

Czytaj więcej: Artykuł jest zarezerwowany dla naszych subskrybentów W Polsce sędziowie spotykają się z obywatelami w obronie niezawisłości wymiaru sprawiedliwości

Każda z czterech spółek wniosła skargę do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej (TSUE), który musi najpierw ustalić zasadność ich skargi oraz interes prawny. Dzieje się tak dlatego, że stowarzyszenia sędziowskie nigdy wcześniej nie były wzywane do zaskarżenia w sądzie decyzji Rady Unii Europejskiej (UE) skupiającej ministrów każdego państwa członkowskiego. Jeśli tak, to dlatego „Dwadzieścia siedem przekroczyło Rubikon”Uważa tak Laurent Bech, który wsparł inicjatywę za pośrednictwem swojego akademickiego startupu The Good Lobby Profs, który wykłada prawo europejskie na Middlesex University w Londynie.

17 czerwca 2021 r. ministrowie gospodarki i finansów dokonali przeglądu polskiego planu naprawy. Warszawa jest pierwszym ważnym krokiem w uzyskaniu 23,9 mld euro dotacji i 12,1 mld euro pożyczek o korzystnych oprocentowaniu, planowanych dla kraju w ramach europejskiego planu naprawczego o wartości 750 mld euro. Gospodarki europejskie odbudowują się po pandemii Covid-19.

Spotkanie z Emmanuelem Macronem

Decyzja Zarządu została podjęta na podstawie rekomendacji wydanej w dniu 1.R W czerwcu Komisja Europejska, pod presją rozminowania dokumentu, zapewniła, że ​​jedność 27 zwycięży w obliczu rosyjskiej inwazji na Ukrainę. Od miesięcy rządząca partia Prawo i Sprawiedliwość (PiS) w Warszawie zwraca uwagę na ogromne wyzwania stojące przed Polską, która przyjęła prawie 1,5 mln ukraińskich uchodźców. Oczekuje się, że polski premier Mateusz Morawiecki omówi europejskie wsparcie dla Ukrainy z prezydentem Francji Emmanuelem Macronem w Paryżu w poniedziałek 29 sierpnia.

READ  „Czy prawo europejskie powinno przeważać nad suwerennością i tożsamością jego członków?”

Kompromis znaleziony przez europejską egzekutywę miał na celu sprawdzenie polskiego planu ratunkowego po rocznym moratorium z powodu poważnych zagrożeń dla polskiej niepodległości. Jednak przewodnicząca komisji Ursula van der Leyen postawiła swoje warunki, domagając się w szczególności zniesienia przez Warszawę izby dyscyplinarnej Sądu Najwyższego, która jest wykorzystywana przez władzę do tłumienia sędziów i reformowania reżimu. Fundusz Odzyskiwania.

Powinieneś przeczytać 48,12% tego artykułu. Poniższe informacje są przeznaczone wyłącznie dla subskrybentów.