Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Sędzia uznał, że Trump jest odpowiedzialny za „powtarzające się” „oszustwa” finansowe przed procesem cywilnym

Sędzia uznał, że Trump jest odpowiedzialny za „powtarzające się” „oszustwa” finansowe przed procesem cywilnym

Sean Rayford/Getty Images za pośrednictwem AFP SUMMERVILLE, KAROLINA POŁUDNIOWA – 25 WRZEŚNIA: Były prezydent USA Donald Trump przemawia do tłumu podczas wiecu wyborczego 25 września 2023 r. w Summerville w Południowej Karolinie. Były prezydent USA cieszy się w sondażach zdecydowaną przewagą nad swoimi republikańskimi rywalami i nie zamierza brać udziału w środowej debacie prezydenckiej Partii Republikańskiej. Sean Rayford/Getty Images/AFP (zdjęcie: Sean Rayford/Getty Images Ameryka Północna/Getty Images za pośrednictwem AFP)

Sean Rayford/Getty Images za pośrednictwem AFP

Trump uznany przed sądem za odpowiedzialnego za „powtarzające się” „oszustwa” finansowe przed procesem cywilnym (zdjęcie Donalda Trumpa z 25 września 2023 r. w Południowej Karolinie)

TRUMP – We wtorek 26 września sędzia w Nowym Jorku uznał Donalda Trumpa i dwóch jego synów, Donalda Trumpa Jr. i Erica Trumpa, za odpowiedzialnych… „Oszustwo” Budżetowy „Spotkanie” w pierwszej dekadzie XXI wieku przy ocenie majątku Trump Organisation, jeszcze przed rozpoczęciem w poniedziałek procesu cywilnego w tej sprawie.

W tej sprawie prokurator generalna stanu Nowy Jork Letitia James, która złożyła skargę, żąda konkretnie 250 milionów dolarów odszkodowania finansowego oraz zakazu zarządzania spółkami na rzecz byłego prezydenta i jego bliskich.

W swojej decyzji sędzia Arthur Engoron uważa Donalda Trumpa i dwójkę jego dzieci, wiceprezesów wykonawczych Organizacji Trump, za… „odpowiedzialny” Do „Powtarzające się naruszenia” Z prawa.

Dziedzictwo Trumpa spuchnięty „Miliardy dolarów

Dodaje, że pojawiają się dokumenty złożone przez Prokuratora Generalnego „Wyraźnie” Podrzędny „Fałszywe recenzje” Od Donalda Trumpa po aktywa grupy, niezliczone firmy, od nieruchomości mieszkalnych po luksusowe hotele i kluby golfowe.

Prokurator generalny stanu Nowy Jork oskarża republikańskiego miliardera i jego dzieci o… „spuchnięty” To wielomiliardowe dziedzictwo m.in. na bardziej dochodowe pożyczki od banków na lata 2011-2021.

Decyzja ta stanowi pod tym względem poważną porażkę dla byłego amerykańskiego prezydenta, który marzy o odzyskaniu Białego Domu w listopadzie 2024 r. i zemście na swoim następcy Joe Bidenie.

READ  bezpośredni. Izrael oskarża Hamas o rozpoczęcie „wojny” po masowym ataku, jaki przeprowadził ze Strefy Gazy

Pierwsza próba długiej listy

Z drugiej strony ułatwia zadanie prokurator generalnej stanu Nowy Jork Letitii James, która złożyła skargę na Donalda Trumpa. Rozpoczęty w poniedziałek proces cywilny jest dopiero pierwszym z długiej listy byłego prezydenta, który także będzie musiał stawić się przed wymiarem sprawiedliwości federalnym oskarżonym o próbę odwrócenia wyniku wyborów prezydenckich w 2020 r. lub przed wyborami prezydenckimi. sądom stanowym Gruzji za próbę fałszowania wyników głosowania, które przegrał z Joe Bidenem.

Letitia James, odpowiednik prokuratora generalnego stanu i wybrana Demokratka, wystąpiła z wnioskiem o proces cywilny przeciwko republikańskiemu miliarderowi, zarzucając mu zawyżanie wartości aktywów Organizacji Trump do kilku miliardów dolarów, zwłaszcza w celu uzyskania większej liczby pożyczek oprocentowanych od banków od 2011 do 2021 roku.

Organizacja Trump zrzesza niezliczone firmy i obejmuje zarówno nieruchomości mieszkalne, z wieloma drapaczami chmur w Nowym Jorku, jak i luksusowe hotele, rezydencje lub prywatne kluby, takie jak Mar-a-Lago na Florydzie i kluby golfowe. W marcu 2023 roku Forbes oszacował majątek Donalda Trumpa na 2,5 miliarda dolarów.

„Fantastyczny świat”

W swojej skardze Prokurator Generalna przytacza kilka przykładów, m.in. potrójne mieszkanie Donalda Trumpa w Trump Tower w Nowym Jorku, którego wartość rzekomo została zadeklarowana na podstawie powierzchni trzykrotnie większej niż w rzeczywistości (2700 mkw. wobec 1000 mkw.). Co umożliwiłoby wycenę go na 327 milionów dolarów

„Środki stosowane w dobrej wierze mogą różnić się o 10–20%, a nie o 200%”.„, pisze sędzia Arthur Engoron. W imieniu sędziego A „Tak duże odchylenie ze strony dewelopera, który od kilkudziesięciu lat zwiększa powierzchnię mieszkaniową, można uznać jedynie za oszustwo”..

Sędzia przytacza inne przykłady, takie jak osiedle Seven Springs w okolicach Nowego Jorku, Trump Park, 40 przecznic na Wall Street w Nowym Jorku, a nawet pola golfowe i rezydencja Mar-a-Lago.

READ  Według Organizacji Narodów Zjednoczonych ponad 260 000 wysiedleńców w Strefie Gazy

Szczególnie zjadliwie sędzia napisał w swoim 35-stronicowym postanowieniu, że argumenty w obronie obozu Trumpa wpisują się w… „Świat wyimaginowany, a nie świat rzeczywisty”.. Dla sędziego Engorona także Donalda Trumpa i jego dwójki dzieci „odpowiedzialny” Do „Powtarzające się naruszenia” Z prawa.

Były amerykański prezydent na swoim portalu społecznościowym Truth Social potwierdza, że ​​nie ma sobie nic do zarzucenia i tak opisuje sędziego.„nienawistny” Z jego punktu widzenia. „Jestem wart więcej, niż mówią liczby w moich sprawozdaniach finansowych”.Pisał też wielkimi literami, podkreślając, że banki nigdy nie będą musiały narzekać na udzielone kredyty.

Zobacz także na HuffPost: