Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Na żywo – Wojna na Ukrainie: od początku roku do armii rosyjskiej werbowano 325 tys. osób – podaje Miedwiediew

Na żywo – Wojna na Ukrainie: od początku roku do armii rosyjskiej werbowano 325 tys. osób – podaje Miedwiediew

Na niedzielę na Ukrainie zaplanowano minutę ciszy

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski ogłosił ogólnokrajowe odznaczenia dla żołnierzy poległych od początku wojny. „Ten dzień poświęcony jest wszystkim, którzy walczą za nasz naród, wszystkim, którzy przyczyniają się do siły Ukrainy i wszystkim, którzy oddali życie za Ukrainę” – napisał, oświadczając, że „w tym dniu Ukraina podejmie jedną decyzję .” „Minuta odpoczynku.”

Rosyjska gospodarka rośnie w tym roku

Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju (EBOR) szacuje, że rosyjska gospodarka wzrośnie w tym roku o 1,5%, podczas gdy poprzednie prognozy przewidywały równą regresję po tym, jak kraj pokazał, że jest bardziej odporny i odporny na oczekiwane zachodnie sankcje. Dochody Moskwy zostały wsparte, bardziej niż oczekiwano, „dzięki wyższym cenom ropy i zdolności Rosji do zrównoważenia wpływu pułapu (na cenę baryłki narzuconego przez Zachód, przyp. red.) poprzez eksport na nowe rynki” – głównie. Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju stwierdził w środę na marginesie swojego raportu perspektywicznego dla Chin i Indii.

W oświadczeniu przesłanym Agence France-Presse koncern kontynuował: „W naszych ostatnich prognozach spodziewaliśmy się, że sankcje – zwłaszcza ustalające pułap cen ropy – będą skuteczniejsze w ograniczaniu rosyjskiej aktywności”. Ponadto „aktywność pozostała wysoka – szczególnie konsumpcja gospodarstw domowych i wydatki publiczne związane z trwającym konfliktem (na Ukrainie, przyp. red.) – a dane o PKB w drugim kwartale były zaskakująco wysokie” – podaje Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju, który podaje, że Spodziewa się później spowolnienia. .

Z kolei dla Ukrainy instytucja nie zmieniła swoich prognoz, nadal oczekuje wzrostu na poziomie 1% w tym roku i 3% w przyszłym roku. W raporcie zauważono, że „odzwierciedla to bardzo ujemny wzrost w ujęciu rocznym w porównaniu ze styczniem i lutym ubiegłego roku” przed rosyjską inwazją na Ukrainę, ale oczekuje się ożywienia gospodarczego w miarę wznowienia większej liczby działalności i poprawy dostaw energii.

READ  Czy to wirusowe zdjęcie studentek w mini spódniczkach przedstawia życie afgańskich kobiet w latach 70.?

Audytorzy

Film pokazuje zniszczone na Ukrainie dwa czołgi Leopard z „załogą niemieckich żołnierzy” na pokładzie. Berlin dementuje te informacje. Z naszych badań wynika, że ​​oba czołgi nie są typami dostarczonymi przez Niemcy.

Unia Europejska: Negocjacje akcesyjne Kijowa rozpoczną się przed końcem 2023 roku?

Przewodnicząca Parlamentu Europejskiego Roberta Mitsola wyraziła nadzieję, że pod koniec roku będzie świadkiem otwartych negocjacji akcesyjnych z Ukrainą i Mołdawią do Unii Europejskiej, wzywając, aby nie „fruwać” nadziei tych krajów kandydujących. Podczas wtorkowej rozmowy z European Newsroom, w skład którego wchodzą europejskie agencje informacyjne, w tym Agence France-Presse, maltański urzędnik został zapytany o zaproponowaną przez przewodniczącego Rady Charlesa Michela datę rozszerzenia Unii Europejskiej w 2030 r.

„Zamiast skupiać się na dacie – powiedzmy, że dobrze jest mieć tę datę na stole – skupmy się na, miejmy nadzieję, rozpoczęciu negocjacji akcesyjnych „do końca roku” – oświadczyła pani Mitsola (grupa PPE, po prawej). Mołdawia jest gotowa. Należy móc rozpocząć negocjacje akcesyjne, a następnie można podejmować kroki stopniowo, krok po kroku. Każdy kraj podąża własną drogą, ale nie zawiedźmy milionów ludzi, którzy uważają Europę za swój dom” – nalegała.

Powitanie

Witamy w transmisji na żywo poświęconej wiadomościom wojennym na Ukrainie. Tutaj znajdziesz najświeższe informacje na temat konfliktu.