Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Samsung (wreszcie) wydał łatkę dla swoich dysków SSD 980 PRO

Samsung (wreszcie) wydał łatkę dla swoich dysków SSD 980 PRO

Według System Puget problemy napotykane przez użytkowników są związane z oprogramowaniem układowym 3B2QGXA7 i są w szczególności związane z dyskami SSD 980 PRO 2 TB, chociaż inne modele mogą mieć problem z większą liczbą błędów SSD.

Niektórzy użytkownicy, zwłaszcza na platformie Reddit, wspominają o ponad 6000 błędów na dysku SSD, który ma mniej niż rok, a także na dysku SSD, który przestał działać tylko do odczytu po ponad 32 000 błędów. Podstawowa przyczyna tych błędów nie jest jasna, ale wydaje się, że jest związana z oprogramowaniem układowym. Problem polega na tym, że po uszkodzeniu dysku SSD nie można go odzyskać.

Jeśli nie ma problemu z resuscytacją SSD, nowe oprogramowanie wydane przez firmę Samsung powinno zwykle zapobiegać pojawianiu się nowych błędów. To jest wersja 5B2QGXA7. Jeśli Twój 980 PRO ma oprogramowanie układowe 3B2QGXA7, nie zalecamy zbyt wczesnej aktualizacji.

Ta aktualizacja została przeprowadzona przy użyciu oprogramowania Samsung Magician. Uważaj, aby nie przeskanować dysku SSD przed jego włączeniem, ponieważ powoduje to również błędy. Na koniec zauważ, że problem nie dotyczy 980 PRO z oprogramowaniem sprzętowym 4B2QGXA7 i 5B2QGXA7.

READ  Film o Elonie Musku świetnego reżysera (popierany przez miliardera)