Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Samsung nigdy nie sprzedawał tylu zegarków w ciągu kwartału

Samsung przewiduje powrót na rynek zegarków podłączonych do internetu i drażni niekwestionowaną dominację Apple Watch. Dzięki temu postępowi Wear OS spadł z 4% do 17% udziału w rynku.

Galaxy Watch 4 i Watch 4 Classic

Galaxy Watch 4 i Watch 4 Classic // Źródło: Samsung

Z jednej strony Połączone godzinydominuje jabłko. Jeśli firma z Cupertino nadal będzie liderem na rynku, Samsung zrobił ogromny skok w kierunku korony, wynika z raportu firmy analitycznej. Wywiad.

Przejście Wear OS od 4 do 17%

Przypominamy, że koreańska firma wydała plik Zegarek Galaxy 4 I Obejrzyj 4 klasyki W sierpniu 2021r. tylko tym osobom udało się obudzić mruczenie Nosić system operacyjny od Google. W drugim trymestrze ciąży rosło w 4% udziału w rynku. Tutaj płaci się nie mniej niż 17% sprzedaży w III kwartale.

Ten postęp jest imponujący, biorąc pod uwagę, że na wyposażeniu znalazły się tylko dwa nowe zegarki Samsunga Noś system operacyjny 3Najnowsza wersja systemu operacyjnego – chociaż Fossil wprowadził zegarki TicWatch pod Wear OS 2 mniej więcej w tym samym czasie. W tych liczbach z pewnością jest wystarczająco dużo, aby przekonać więcej producentów do dołączenia do łodzi Wear OS.

Udział w rynku Smartwatch OS w trzecim kwartale 2021 roku.

Udział w rynku Smartwatch OS w III kwartale 2021 r. // Źródło: Counterpoint

Apple i jego system operacyjny Watch OS napędzający podłączone zegarki stanowiły zaledwie 22% udziału w rynku w trzecim kwartale. Tym samym marka Apple straciła 6 punktów udziału w rynku w porównaniu do zeszłego roku, kiedy zanotowała 28% sprzedaży zegarków na WatchOS.

Dlaczego Watch Series 7 nie ma z tym nic wspólnego?

W takim przypadku nie przechodźmy od razu do prostego wniosku, który mógłby brzmieć: „To wszystko, Apple idzie w dół na rynku zegarków z powodu złej serii 7”. Rzeczywiście, bo Apple wciąż jest liderem rynku. Potem, bo kiedy skończyła się trzecia kadencja, czyli pod koniec września, to byłoSeria zegarków Apple 7 Jeszcze nie wyszedł. Nie znamy jeszcze jego odbioru komercyjnego, co też mogłoby być dobre.

READ  Szczoteczka, która obiecuje całkowite wyczyszczenie szczoteczki w 10 sekund

Musimy jednak pamiętać, że Samsung błyszczy, nie oferując nawet produktów z klasy podstawowej czy średniej, produktem raczej premium, podczas gdy Apple traci swoje miejsce, mimo premiery Watch SE, który miał jednak gwarantować dobrą sprzedaż. objętość dzięki niskiej cenie.

Coraz więcej połączonych zegarków

Trudności Apple w utrzymaniu się na szczycie nie powinny być postrzegane jako konsekwencja brak komponentów. W rzeczywistości w trzecim kwartale 2021 sprzedał około 16% więcej godzin niż w tym samym okresie ubiegłego roku. I wydaje się, że rynek ma się dobrze, ponieważ Poprzedni kwartał również odnotował dwucyfrowy wzrost.

Udział w rynku zegarków podłączonych do internetu w trzecim kwartale 2021 roku.

Udział w rynku zegarków podłączonych do internetu w trzecim kwartale 2021 roku.

Pod względem sprzedaży zegarków Apple nadal zajmuje pierwsze miejsce, chociaż jego sprzedaż spadła w tym kwartale o prawie 10% rok do roku. Samsung ze swojej strony nigdy nie sprzedał wielu zegarków i warto zająć drugie miejsce. Amazfit zajmuje trzecie miejsce.

Samsung i Amazfit z pewnością zyskują na imponującym spadku sprzedaży Huawei, który w 2020 r. nadal był nr 2 w sprzedaży.

Zachód jako pierwszy rynek

Trzeba dodać, że sukces Galaxy Watch 4 wydaje się zależeć głównie od rynku zachodniego, gdzie 60% modeli sprzedawanych jest w Ameryce Północnej i Europie, czyli rynkach, na których sprzedaż zegarków luksusowych ma znaczenie.

To skłania Sujeong Lim, analityka w Counterpoint Research, do spekulacji na temat poniższego wydania „dwa lub trzy lata” Zegarek Samsunga jest łatwo dostępny na podbój rynku azjatyckiego.

Połączone zegarki są mocniejsze i wydajniejsze, ale ich ograniczona autonomia uniemożliwia im korzystanie z niektórych funkcji. Na szczęście istnieją alternatywy i są one wystarczające dla większości użytkowników.
Czytaj więcej


Do śledzenia nas zapraszamy do Pobierz naszą aplikację na Androida i iOS. Będziesz mógł czytać nasze artykuły i pliki oraz oglądać najnowsze filmy na YouTube.