Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Samouczek – Jak wyłączyć panel Wiadomości i zainteresowania z paska zadań systemu Windows 10?

2

Być może już to widziałeś, plik widget Funkcja „Wiadomości i zainteresowania” automatycznie przeniosła się na pasek zadań komputerów stacjonarnych z systemem Windows 10. Nie rób tego, oto jak wyłączyć ją w kilka sekund…

Nowe funkcje w systemach operacyjnych nie zawsze zadowalają wszystkich. Tutaj patrzymy widget Wiadomości i zainteresowania pojawiły się po prawej stronie paska zadań systemu Windows 10 z aktualizacją latem 2021 r.

widget lu

ten widget „Wiadomości i zainteresowania”.

Ta miniatura wyświetla między innymi pogodę, ruch lokalny oraz wiadomości regionalne lub globalne. Można go oczywiście dostosować do naszych obszarów zainteresowań (sport, polityka, technologia itp.), ale możesz go nie potrzebować lub jest widget Nadmierny wyświetlacz.

Oto jak wyłączyć tę funkcję częściowo lub całkowicie za pomocą kilku kliknięć:

Lotnictwo

Domyślna aktywacja jest prawdopodobnie najbardziej irytującym skutkiem tego widget Który ma irytującą tendencję do otwierania się, gdy wskaźnik myszy znajdzie się nad nim. Aby ją wyłączyć, po prostu kliknij prawym przyciskiem myszy w dowolnym miejscu na pasku zadań, wybierz menu rozwijane Wiadomości i obszary zainteresowania i odznacz Otwórz po najechaniu myszą.

Wyłącz otwarte przewijanie.

Wyłącz otwarte przewijanie.

Aby całkowicie usunąć narzędzie, postępuj w ten sam sposób, ale po prostu wybierz „Dezaktywuj”. W ten sposób prognoza pogody i powiązany z nią tekst znikają z paska zadań.

pasek zadań, gdy narzędzie jest wyłączone.

pasek zadań, raz widget upośledzony.

Jeśli chcesz go kiedyś ponownie aktywować, wystarczy powtórzyć procedurę w odwrotnej kolejności: ponownie wybrać wiersz „Pokaż ikonę i tekst” lub „Pokaż tylko ikonę”, w zależności od preferencji.

READ  Premium 4K TV korzysta z 700 € zniżki