Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

„Samoobrona nie jest nielegalna”, wita Kyle Rittenhouse, który został uniewinniony z dwóch morderstw

Młody Amerykanin Kyle Rittenhouse, Został uniewinniony po zabiciu dwóch mężczyzn Podczas demonstracji antyrasistowskiej w 2020 r. usprawiedliwiał swoje działania twierdząc, że samoobrona jest „nielegalna”, w wywiadzie po tym, jak orzeczenie doprowadziło do rozłamu
Zjednoczone państwo.

Patrząc z ulgą, młody człowiek został sfotografowany w piątek przez Fox News w samochodzie, który przywiózł go z sądu, pod koniec procesu o fascynację krajem. Jury wydało prawidłowy werdykt: Samoobrona Nielegalnie (…) To była trudna podróż, ale udało się. „Zrobiliśmy najtrudniejszą część” – powiedział.

Dwa morderstwa w 2020 roku

kanał Fox News, ulubieniec Torysów, wyemitował w piątek wieczorem ten klip z wywiadu, w którym 18-letni Kyle Rittenhouse uśmiecha się w samochodzie, delektując się długim spojrzeniem, które musi minąć w poniedziałek wieczorem, a inne fragmenty wciąż pozostają w koszmarach młodego człowieka. Mówi, że jest dzisiaj ofiarą.

23 sierpnia 2020 r. w Kenosha w stanie Wisconsin ten pulchny chłopiec zabił dwóch mężczyzn w wieku 26 i 36 lat, a trzeciego zranił półautomatycznym karabinem, który zabrał ze sobą, by wyruszyć z grupami zbrojnymi. „Ochranianie” przedsiębiorstw podczas demonstracji przeciwko rasizmowi i przemocy policji. W trakcie procesu, który ujawnił podziały Ameryki w sprawie broni i ruchu Ruch Black Lives MatterSamoobrona.

Inspirujące w pewnych kręgach

Tym samym młody człowiek stał się muzą w niektórych środowiskach prawicowych, dla których demonstracje antyrasistowskie były dziełem „antyfas” lub „anarchistów”. Wręcz przeciwnie, dla zwolenników lepszej regulacji broni palnej ucieleśnia ekscesy prawa do samoobrony.

Niektóre lokalne protesty powitały w piątek wieczorem wyrok uniewinniający w Nowym Jorku, Chicago i Portland (Oregon, Northwest), gdzie przerodziło się to w starcie z policją. Wręcz przeciwnie, aktywiści broniący broni pochwalili tę decyzję.