Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Saint-Pierre Quiberon. Pauline Sigland jedną z laureatek „100 Kobiet w Kulturze”

” Jestem bardzo dumny ! ” Założyciel firmy Wielka ósemka filmów, firma produkcyjna z siedzibą w Saint-Pierre Quiberon (Morbihan), Pauline Sigland, 35, jest jedną z „100 Kobiet Kultury 2021”. Lista tworzona od 2019 roku przez stowarzyszenie Femmes de Culture, przy specjalnym wsparciu Ministerstwa Kultury. Inni kandydaci na tę jesień to Sidonie Dumas, dyrektor generalny Gaumont, aktorka Ariane Ascaride i Laurence Des Cars, prezes i dyrektor Luwru w Paryżu.

To jest numer 3NS Wydanie Kultury Kobiet. „Morlaisienne, która marzyła o robieniu filmów”, Filmy Grand Huit zostały stworzone przez Pauline Siegland Films w 2015 roku z partnerem Lionelem Masolem. Niezależnie od tego, czy pochodzisz z małego, czy z dużego miasta, ” wszystko jest możliwe „, Podkreśla młodą kobietę, również zainwestowaną w kolektyw 50/50, Kto pracuje na rzecz parytetu i różnorodności w kinie.

W tym roku jeden z filmów krótkometrażowych Grand Huit, Będę wśród migdałowcówCezara dla najlepszego filmu krótkometrażowego. W 2019 roku krótki precedens, jaki firma wyprodukowała, małe ręce, wygrała.

Pierwszy film fabularny

pierwszy film fabularny Grand Huit, dyskoteka jest fotografowany. Strzelanina rozpoczęła się w połowie września. Budżet filmu to 3,5 miliona euro, głównie przy wsparciu CNC, Canal+ i Breizh Film Fund. To pierwszy film fabularny Niesamowita przygoda, Pauline Sigland skacze. To świetnie, ale to trudne. Film jest bardzo ambitny. Cieszymy się, że udało nam się go zainstalować. ” Po kręceniu w Ile-de-France i Polsce zespół poleciał na Reunion W centralnej części Zdarza się w lesie”.

W połowie września w Ile-de-France w Polsce i na wyspie Reunion rozpoczęły się zdjęcia do „Discoboy”, pierwszego filmu fabularnego wytwórni Films Grand Huit. © Filmy Grand It

dyskoteka Zjazd „Nietypowa załoga z przedstawicielami kilku krajów”. Za kamerą Francuz-Włoch Giacomo Abruzzi wziął udział w Cinéfondation, rezydencji dla młodych filmowców stworzonej przez Cannes. „Spotkaliśmy go wcześniej, przez Jego filmy krótkometrażowe Stella Maris I bardzo imponujące” Został wybrany do nagrody Cezara 2015. „Jest bardzo przyciągającym wzrok filmowcem” Którego „Estetyka jest niezbędna”. dostarcza kino „Bardzo wciągające”.

zdjęcie Rozpoczęło się filmowanie

Obecnie trwają zdjęcia do „Discoboy”, pierwszego filmu fabularnego wytwórni Films Grand Huit. © Filmy Grand It

READ  Globalna aktualizacja badań rynku sztucznej trawy i oszacowanie rozmiaru (2022-2031) | Ten Cate, Shaw Sports Turf i Fieldturf (Tarkett)

dyskoteka Idą dwie ścieżki: Alex, Białorusin, który wstąpił do Legii Cudzoziemskiej we Francji, i Jomo, rewolucjonista, który broni Delty Nigru przed przemysłem naftowym. Dwa losy spotykają się, zderzają, łączą.

W Saint-Pierre od początku 2020 roku

W dniach 9-14 listopada 2021 Pauline Sigland powróci do Bretanii. Będziesz członkiem jury Europejskiego Festiwalu Filmów Krótkometrażowych w Brześciu (Finistere). „Festiwal kocham. Gdzie, z Rennes Travel Festival (Ille-et-Vilaine)– Zbudowałem własnego miłośnika kina. „ Ukończyła Szkołę Gobelinów w Paryżu i, podobnie jak jej partnerka, Pauline Seigland bardzo szybko produkowała filmy. Po tym, jak Films założył Grand Huit w Paryżu, przeniósł firmę do Saint-Pierre-Quiberon.

Firma utrzymuje swoją obecność w stolicy, ale tutaj mieści się główna siedziba. „Pracuję z Saint-Pierre, miejsca, w którym chciałem mieszkać”. Przebywa tam od początku 2020 roku, Tuż przed zamknięciem. a „Trochę szalona decyzja, a potem całkowicie.”

Młoda kobieta dużo podróżuje. „Dzięki naszym autorom jesteśmy w stanie założyć centrum pisania w Bretanii; przyjeżdżają spędzić tydzień lub dwa, koncentrując się na swojej pracy. To działa naprawdę dobrze”. Najważniejsze informacje, które również się przyczyniają Aby wzmocnić relacje Zespół.