Rudiger poświęca się i kwalifikuje się do Realu Madryt

Antonio Rudiger jako zbawca! Podczas gdy Real Madryt został potraktowany surowo przez Szachtara Donieck, Niemiecki obrońca popisał się bohaterskim strzałem głową 90 + 5, aby zremisować 1-1 i zakwalifikować się do 1/8 finału.Ale zakończył mecz z zakrwawioną twarzą. Czy u boku Realu znajdujemy się na progu nowej, epickiej kampanii? Po niesamowitych scenariuszach zeszłego sezonu, Merengues ponownie walczyli do końca dogrywki, aby potwierdzić swój bilet na sezon 8. Trzydzieści pięć sekund po powrocie z szatni (46) dośrodkowanie z lewej strony Bogdana Michajliczenko w daleki róg trafiło na głowę Ołeksandra Zubkowa, porzuconą przez Ferlanda Mendy.

Już w zeszłym tygodniu strzelił gola na Santiago Bernabeu w pierwszym meczu (2-1) świetnymi akrobatycznymi nożyczkami (i już na usługach Michajliczenki), Zubkow dał sobie drugiego prestiżowego gola przeciwko „Maison White”. Ale pod koniec wieczoru, po długim dośrodkowaniu rodaka Toniego Kroosa, Antonio Rudiger, który przez cały mecz był doskonały w swoich obowiązkach defensywnych, pokazał piłkę głową, która uratowała Real przed pierwszą w tym sezonie porażką. Ale szok z bramkarzem drużyny przeciwnej doprowadził do krótkiej przerwy: Niemiec, który tego lata przyjechał do Madrytu, musiał wyjść, by wytrzeć krew spływającą mu po twarzy, a ukraiński bramkarz Anatolij Tropin zakończył mecz z bandażem na głowie . .

Zagrożenie, rozczarowanie

Szachtar Donieck, który z powodu wojny na Ukrainie został zmuszony do przeniesienia się do Warszawy, ten mecz, który miał być u siebie w Warszawie z powodu wojny na Ukrainie, długo będzie pamiętał tę opozycję, to zwycięstwo, które wyciągnęło ich ramiona, po raz pierwszy od podwójnego zwycięstwa nad Madrytem w 2020 roku (3-2 2-0). Mimo wszystko, z pewnymi wątpliwościami koledzy z drużyny Karima Benzemy, po raz kolejny panującego mistrza po wybuchu tego weekendu, zbliżają się do niedzielnego Clasico przeciwko FC Barcelona. Carlo Ancelotti będzie musiał wprowadzić poprawki. Włoski technik, który wypuścił Eden Hazard w początkowym składzie, aby spróbować przywrócić pewność siebie belgijskiemu napastnikowi, załatwił go w 57. minucie, aby sprowadzić Winicjusza. W tym samym czasie Aurelien Chuamini ustąpił miejsca Luce Modric. Następnie 'Carletto’ próbował dokonać potrójnej zmiany po dziesięciu minutach (Marco Asensio, Eduardo Camavinga i David Alaba zamiast Rodrygo, Fede Valverde i Ferland Mendy)… ale efekty były powolne.

READ  Jedenasty tytuł dla Atlético de Madrid

Ponieważ upokorzenie mogło być gorsze dla mieszkańców Madrytu: w wieku 65 lat Lacina Traore przegrała pojedynek z Andre Luninem, ale próbowała szczęścia po tym, jak została zmieciona, ale jego próba uderzyła w górną poprzeczkę, zanim wyszedł, dając piłkę . Bezy pocą się z zimna. Jak zwykle od zeszłego roku Real Furniture uratował. Ale nadal będzie musiał walczyć w Lipsku o pierwsze miejsce w grupie. A remis z Szachtarem nie usatysfakcjonuje kibiców „Białego Domu”, którzy są już lepsi przy zbliżającym się na szczyt Clasico, w niedzielę na Santiago Bernabeu.