Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Ruch Islamski uważa, że ​​mówienie o porozumieniu o rozejmie jest przedwczesne

Ruch Islamski uważa, że ​​mówienie o porozumieniu o rozejmie jest przedwczesne

W sobotę 3 lutego podczas konferencji prasowej wyższy rangą urzędnik Hamasu w Libanie, Osama Hamdan, potwierdził, że jego ruch jest otwarty na każdą dyskusję, która położyłaby kres eskalacji. „agresja” sił izraelskich w Strefie Gazy, wierząc, że mówienie o porozumieniu o rozejmie jest przedwczesne. Projekt porozumienia między Izraelem a Palestyńskim Ruchem Islamskim, sporządzony przez mediatorów z Kataru, Ameryki i Egiptu, przewiduje uwolnienie zakładników przetrzymywanych w Gazie w zamian za uwolnienie palestyńskich więźniów przetrzymywanych przez Izrael. Śledźcie naszą transmisję na żywo.

Porozumienie jest nadal przedmiotem dyskusji. W Bejrucie Osama Hamdan potwierdził, że ruch palestyński otrzymał propozycję rozejmu. „Nie możemy jeszcze rozmawiać o porozumieniu”. Powiedział. Po zapoznaniu się z warunkami tej umowy, „Ogłosimy nasze stanowisko, które będzie opierać się na (…) pragnieniu jak najszybszego zaprzestania agresji na nasz naród”.on dodał.

Antony Blinken z wizytą dyplomatyczną. DoSekretarz stanu USA Antony Blinken uda się w niedzielę na Bliski Wschód, aby wesprzeć negocjacje w sprawie nowego rozejmu między Izraelem a palestyńską grupą islamistyczną Hamasem, toczącą się w wojnie od prawie czterech miesięcy. Zaplanowano jego podróż do Kataru, Egiptu, Izraela, okupowanego Zachodniego Brzegu i Arabii Saudyjskiej.

Strach przed atakiem na Rafah. W sobotę armia izraelska ponownie zbombardowała Strefę Gazy. Dziesiątki osób zginęło, podczas gdy miasto Rafah udzieliło schronienia ponad milionowi wysiedlonych Palestyńczyków. Ministerstwo Zdrowia Hamasu ogłosiło w niedzielę, że od początku wojny liczba ofiar śmiertelnych sięgnęła 27 365 osób.

READ  Minister Sprawiedliwości powołuje specjalnego prokuratora do zbadania sprawy syna Bidena