Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Rozpoczęły się „rozmowy” z Koreą Północną w sprawie zaginionego amerykańskiego żołnierza

Rozpoczęły się „rozmowy” z Koreą Północną w sprawie zaginionego amerykańskiego żołnierza

Gen. Andrew Harrison w Seulu, 24 lipca 2023 r. Jung Yoon Ji/AFP

ZwolennikdyskusjeW poniedziałek 24 lipca zastępca szefa Dowództwa ONZ powiedział, że Pjongjang jest zaniepokojony amerykańskim żołnierzem Travisem Kingiem, który prawdopodobnie jest przetrzymywany w Korei Północnej po tym, jak nielegalnie do niej wjechał.

Rozmowy z KAL rozpoczęły się w ramach mechanizmu porozumienia o zawieszeniu broni– powiedział podczas briefingu prasowego gen. Andrew Harrison. Miał na myśli porozumienie, które zakończyło działania wojenne w 1953 roku po wojnie koreańskiej.

„Trudna sytuacja”

Naszą pierwszą troską jest dobro własności prywatnejGenerał powiedział, podkreślając, że incydent jest wciąż aktualny.dochodzenieGen. Harrison wyjaśnił, że porozumienie o zawieszeniu broni zapewnia dowództwu ONZ mechanizm komunikowania się z armią Korei Północnej, ale odmówił podania szczegółów, powołując się na „Bardzo delikatny charakter tych negocjacji„.że to”trudna i skomplikowana sytuacja„, Przyznaję.

Travis King, szeregowy drugiej kategorii, który jest rekrutowany od 2021 roku i ma 20 lat, przeszedł 18 lipca.dobrowolnie i bez pozwolenia» Granica między Koreą Południową a Koreą Północną, technicznie wciąż w stanie wojny, podczas wizyty w Strefie Zdemilitaryzowanej (DMZ), która oddziela oba kraje. Znajdującą się w Korei Północnej strefę zdemilitaryzowaną można zwiedzać. Obszarem administruje Organizacja Narodów Zjednoczonych, ale trzeba się zarejestrować z kilkutygodniowym wyprzedzeniem, okazując paszport.

Dwa miesiące więzienia

Uwięziony dwa miesiące po pijackiej bójce w klubie nocnym i kłótni z lokalną policją w Seulu, został właśnie zwolniony 10 lipca i przewieziony na lotnisko w celu powrotu do Stanów Zjednoczonych na przesłuchanie dyscyplinarne. Według rodziny dwudziestokilkuletni młody mężczyzna doświadczył rozłąki z rodziną i był głęboko poruszony śmiercią kuzyna.

Dowództwo ONZ obejmuje kilka krajów i jest kierowane przez Stany Zjednoczone, a Waszyngton nadzoruje zawieszenie broni w wojnie koreańskiej. Około 27 000 żołnierzy amerykańskich stacjonuje w Korei Południowej, głównym sojuszniku USA w regionie i zależnym od Waszyngtonu w kwestii bezpieczeństwa.

Od czasu wojny z lat 1950-1953, zakończonej zawieszeniem broni przy braku traktatu pokojowego, obie Koree nadal oficjalnie toczą wojnę, a granica jest ufortyfikowana i zaminowana, z wyjątkiem Panmundżomu, gdzie uosabia ją jedynie mały betonowy mur. Ale zgodnie z warunkami zawieszenia broni personel Korei Południowej i ONZ nie mógł przekroczyć granicy, aby schwytać Kinga.

„Brak odpowiedzi”

Pjongjang nie skomentował incydentu. „Pentagon próbował skontaktować się z armią Korei Północnej, aby zapytać o stanowisko Kinga, ale nie otrzymał odpowiedzi— powiedział w czwartek rzecznik Departamentu Stanu Matt Miller.

Prawie wszystkie ambasady w Pjongjangu wycofały swój zagraniczny personel, odkąd Korea Północna zamknęła swoje granice w 2020 roku na początku pandemii COVID-19. Dotyczy to również Szwecji, która zajmuje się sprawami konsularnymi USA w stolicy Korei Północnej, ponieważ między USA a Koreą Północną nie ma stosunków dyplomatycznych.


„data-script =” https://static.lefigaro.fr/widget-video/short-ttl/video/index.js”>

READ  Nieskończone zrozumienie Boga Dereka Prince'a – pomyśl dzisiaj Think