Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Różne fakty. Dwóch policjantów zastrzelonych 100 km od Wissembourg: aktywnie poszukiwani podejrzani

Dwóch niemieckich policjantów zostało zastrzelonych podczas rewizji drogowej w nocy z niedzieli na poniedziałek w pobliżu Kossel. To miasto znajduje się niedaleko Kaiserslautern, w Nadrenii-Palatynacie, w zachodnich Niemczech, około stu kilometrów na północny zachód od Wissemburga.

Policja miejska Kaiserslautern napisała na Twitterze: „Podczas kontroli ruchu […] Zastrzelono policjantkę i policjanta. »

W odpowiedzi na pytanie niemieckiego dziennika Bild rzecznik lokalnej policji Christian Erfurt wyjaśnił: „Koledzy ogłosili w radiu, że sprawdzają samochód z martwą zabawką w bagażniku. Niedługo później zgłosili strzały”.

Poszukiwany podejrzany znany policji. Według źródła bezpieczeństwa cytowanego przez DPA, podejrzany miał uciekać po tym, jak miał wypadek w przeszłości i miał licencję na noszenie broni. „Zakładamy, że wielu sprawców jest uzbrojonych” – powiedziała rzeczniczka policji w Kaiserslautern.

Mieć od 24 do 28 lat

Ofiarami byli mężczyzna i kobieta w wieku odpowiednio 28 i 24 lat. Młoda policjantka, która nadal była w akademii policyjnej, została poddana inwigilacji.

Ich śmierć wywołała falę emocji w całych Niemczech. W odpowiedzi na zapowiedź tragedii federalna minister spraw wewnętrznych Nancy Visser powiedziała w poniedziałek: „Bez względu na przyczyny, te fakty sugerują egzekucję i wskazują, że policjanci i policjantki ryzykują życiem dla naszego bezpieczeństwa”. Ze swojej strony minister, prezydent regionu Nadrenia-Palatynat, Malu Dreyer, powiedział, że była „głęboko zszokowana”.

Policja nie wie, w którym kierunku odeszli podejrzani

Trwa operacja poszukiwania podejrzanych. Policja poinformowała na Twitterze, że poszukiwania rozszerzyły się na sąsiedni region Saarland, niedaleko granicy z Francją.

Policja aktywnie poszukuje 38-letniego mężczyzny z Saary. W poniedziałek po południu policja i prokuratura w Kaiserslautern poinformowały, że podejrzany pochodzi ze Spiesen-Elversberg w dystrykcie Neunkirchen. „Jego miejsce pobytu jest obecnie nieznane”. Mężczyzna ma brązowe włosy i brodę.

Według niemieckiej gazety Der Spiegel prowadzi on firmę produkującą zabawki w Neunkirchen, około pięćdziesięciu kilometrów od miejsca zbrodni.

READ  Moskwa twierdzi, że zestrzeliła trzy morskie drony celujące w most krymski

Policja odradzała towarzyszenie turystom.