Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Rozmnażanie wspomagane znów staje się bezpłatne dla singli, lesbijek i osób transpłciowych

Środek odwołany przez prawicę w 2014 roku wraca do Hiszpanii. Bezpłatny dostęp do rozrodu wspomaganego medycznie (MAP) dla kobiet „Single, lesbijek i biseksualistów” Odzyskane przez Socjalistyczny rząd Pedro SanchezMinisterstwo Zdrowia poinformowało w komunikacie prasowym, środa, 10 listopada. jak postanowiono „rozszerzyć go na osoby transpłciowe w ciąży”, informuje o tym samym źródle.

Oczekuje się, że środek, który wszedł w życie w środę, dotknie około 8500 kobiet w Hiszpanii, według ministerstwa, które z zadowoleniem przyjęło „zakręt”. Hiszpańskie organizacje w Arabskiej Republice Egiptu od dawna apelują o to prawo do wspomaganej reprodukcji dla wszystkich Obrona praw gejów. Ponieważ od 2014 roku decyzja Partia Ludowa wtedy u władzy, rozród wspomagany obejmuje wyłącznie pary heteroseksualne z problemami z płodnością lub problemami zdrowotnymi. Tak więc osoby, które nie mogły mieć dzieci bez ART, takie jak samotne kobiety czy lesbijki, musiały zwrócić się do sektora prywatnego.

Przeczytaj referencje: Ten artykuł jest zarezerwowany dla naszych subskrybentów „Zdałem sobie sprawę, że nie mogę żyć bez dzieci”: Hiszpania, ostoja „prawa” do macierzyństwa

Aktualizacja 10 listopada o 18:58: Zmień tytuł, w którym jest mowa o „transpłciowym”.

Świat z AFP

READ  Stany Zjednoczone kupują 500 milionów dawek od firmy Pfizer / BioNTech, aby przekazać je innym krajom