Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

„Rozczarowanie”: Thierry Lhermitte jest przekonany, że trójka jego dzieci upadnie

„Rozczarowanie”: Thierry Lhermitte jest przekonany, że trójka jego dzieci upadnie

Thierry Lhermitte dał się poznać opinii publicznej w zespole Splendid, a dziś jest jedną z najwybitniejszych gwiazd francuskiego kina. Wraz ze swoimi byłymi współpracownikami Gérardem Jugno, Christianem Clavierem, Marie-Anne Chazelle, Michelem Blancem i Josiane Balasco zagrał w kultowych filmach, takich jak m.in. Brązowy Lub Dziadek się sprzeciwia.

Następnie Thierry Lhermitte z powodzeniem rozpoczął karierę solową. Grał w komediach o charakterze kultowym Kolacja dla idiotówlub potrójny Przepakuj. Aktor wkrótce zagra w nowym filmie fabularnym pt Nigdy się nie przyznawaj. W tej komedii, która wejdzie do kin w środę, 24 kwietnia 2024 roku, zmierzą się Andre Dusolier i Sabine Azima.

Thierry Lhermitte: „Dzisiaj żałuję, że byłem tym dzieckiem, które niczym się nie interesowało”.

W ramach promocji tego filmu Thierry Lhermitte przeprowadził wywiad z… Trybuna Niedzielna, opublikowany w niedzielę 21 kwietnia 2024 r. Na początku wywiadu aktor opowiedział o swoich rodzicach. Szczególnie wyszło na jaw, że ta ostatnia wyobrażała sobie dla swojego dziecka inny zawód.

Woleliby, żebym zajął się poważną pracą, ale ponieważ było to tuż po szaleństwie 1968 roku, nie odważyli się kłócić. W każdym razie to była moja decyzja i nie mieli innego wyboru, jak tylko ją zaakceptować. W tamtych czasach bardzo łatwo było zarobić na życie. Było mnóstwo dziwnych prac. Byłem kurierem, scenografem w teatrze Marigny. Powiesiłem materiał na ścianach.„, wyjaśnił Thierry Lermitte. Ostatecznie aktor nigdy nie miał wyższego wykształcenia.

READ  Rosyjski atak rakietowy na Polskę: to było złe