Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Rosja ogłasza odpowiedź na wykluczenie ze sportu

Rosja ogłasza odpowiedź na wykluczenie ze sportu

Po wykluczeniu ze światowego sportu Rosja zareagowała, obiecując zabiegi mające na celu przywrócenie mistrzostw świata w piłce nożnej i igrzysk paraolimpijskich, które rozpoczną się w piątek.

Czy nastąpi nowy zwrot w Pekinie, gdzie w mniej niż 24 godziny Rosjanie i Białorusini zostali zaakceptowani, a następnie wykluczeni w odpowiedzi na inwazję na Ukrainę? Czy eliminacje do MŚ 2022 pod koniec marca zagrają tak dobrze, jak FIFA, bez Rosji, organizatora ostatnich MŚ? Władze sportowe w Moskwie deklarują, że zamierzają znieść i skazać te kary.dyskryminacyjnyI niesprawiedliwe wobec ich sportowców. Rosyjska Federacja Piłki Nożnej w komunikacie zapowiedziała, że ​​odwoła się do Sportowego Sądu Arbitrażowego (CAS) przeciwko wykluczeniu jej z mistrzostw świata i wszystkich rozgrywek międzynarodowych, uzgodnionych 28 lutego wspólnie przez FIFA i UEFA. Europejskie związki piłki nożnej. dwa ciała”Nie opierała się na żadnej podstawie prawnej, aby wykluczyć drużyny rosyjskie. Ta decyzja narusza podstawowe prawa Federacji Rosyjskiej„oburzony tym ostatnim, uznając, że decyzja została podjęta”.Pod presją bezpośrednich przeciwnikówZwłaszcza Polska.

Polska Federacja podwoiła już zapowiedzi, aby potwierdzić, że pod żadnym pozorem Polska nie zagra przeciwko Rosji podczas meczów barażowych 24 marca, eliminacji do Mistrzostw Świata w Katarze, zaplanowanych na 21 listopada do 18 grudnia 2022 roku. i czeskimi odpowiednikami, potencjalnymi przeciwnikami Rosjan w następnej rundzie. „Federacji Rosyjskiej nie przyznano też prawa do wyjaśnienia swojego stanowiska z naruszeniem podstawowego prawa do obrony”.„, oferuje również sałatkę moskiewską, o którą pyta”Pilna recenzja„. Szybkie badanie CAS nie jest wymagane do jego przyznania, ani nie jest zmuszane do zamrażania decyzji w oczekiwaniu na decyzję merytoryczną. Ze swojej strony rosyjski minister sportu Oleg Matycyn ogłosił podobny apel o powrót Rosji na Zimowe Igrzyska Paraolimpijskie. Ma nadzieję na decyzję ”Przed ceremonią otwarciazaplanowany na południe w Europie w piątek.

READ  Bruno Genesio: „Po Claremont poczułem uderzenie 33 ton w twarz”

Zobacz też – Kiedy Everton i Manchester City okazały wsparcie dla Ukrainy

Centralna rola CAS

Późnym czwartkowym popołudniem sąd arbitrażowy poinformował AFP, że nie otrzymał jeszcze żadnej rosyjskiej apelacji. Jeśli te akta zostaną dobrze zaprezentowane, przejęte sądy będą miały bardzo delikatne sprawy: przywrócenie rosyjskich sportowców i selekcje byłoby pierwszym zwycięstwem Rosjan po kilku dniach publicznego ostracyzmu. Wręcz przeciwnie, utrzymanie tych sankcji niewątpliwie stanowiłoby precedens w świecie sportu, który często niechętnie zapuszczał się na arenę polityczną. Aby uzasadnić swoje decyzje, UEFA i FIFA po prostu zauważyły, że „Biuro Rady FIFA i Komitetu Wykonawczego UEFA„ona była”Najwyższe organy decyzyjne tych dwóch organizacji w sprawach pilnych”.

Na razie tak pozostaje i czekamy na pokój.

Aleksander Severin

W odpowiedzi na pytanie na londyńskim forum piłkarskim, którego gospodarzem był Financial Times w czwartek, prezydent UEFA Aleksander Ceferin powiedział, że nie wie, kiedy rosyjskie i rosyjskie kluby mogą wrócić do europejskich rozgrywek. „W tej chwili nie można powiedzieć„Przekonywał.”Nasza decyzja w tamtym czasie była jedyną słuszną, jednomyślną decyzją członków Komitetu Wykonawczego UEFA. Nikt nie wie, co stanie się jutro. Nie mogę ci udzielić odpowiedzi. Na razie tak pozostaje i czekamy na pokój.Również Europejski Związek Piłki Nożnej ogłosił w czwartek, że białoruskie drużyny muszą rozgrywać swoje europejskie mecze na neutralnym terenie. Na chwilę obecną FIFA nie zapowiedziała żadnych działań przeciwko Białorusi. Między odwołanymi zawodami, niechcianymi sportowcami i drużynami oraz zerwanymi umowami sponsorskimi Rosja była w ostatnich dniach celem fali sankcji ze strony świata sportu.