Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Rosja i Chiny współpracują przy budowie bazy na Księżycu do 2025 r.

Rosja i Chiny planują rozpocząć sześć misji w ramach fazy przygotowawczej do budowy międzynarodowej bazy księżycowej, powiedział Bai Chaoyu, zastępca dyrektora Centrum Eksploracji Księżyca i Programu Kosmicznego Chińskiej Narodowej Administracji Kosmicznej (CNSA). Konferencja GLEX-2021 w środę Zgodnie z prezentacją pierwszy etap śledztwa będzie trwał od 2021 do 2025 r. Chiny planują wysłać w tym okresie trzy misje: Chang’e 4, Chang’e 6 i Chang’e 7.

Rosja planuje uruchomić automatyczną stację Luna 25, orbiter Luna 26 i lądownik księżycowy Luna 27. W misjach wykorzystane zostaną chińskie bombowce CZ-3B i CZ-5, a także rosyjski Sojuz-2. Celem tego kroku jest wybranie obszaru pod budowę stacji i opracowanie technologii bardzo miękkiego i dokładnego lądowania na Księżycu. Jak wynika z prezentacji projektu, Chiny i Rosja nie wykluczyły „rozpoczęcia ewentualnych misji od innych partnerów”.

Korzystanie z powszechnych eksperymentów i technik naukowych scientific

9 marca Rosyjska Korporacja Kosmiczna Roskosmos iChińska Narodowa Administracja Kosmiczna (CNSA) Ogłosili, że podpisali wspólny protokół ustaleń w imieniu swoich rządów w sprawie współpracy na rzecz ustanowienia międzynarodowej naukowej stacji księżycowej. Oba kraje planują wykorzystać swoje połączone doświadczenie i techniki naukowe do stworzenia mapy drogowej budowy stacji na Księżycu. Współpraca dwustronna w tej dziedzinie ma na celu badanie powierzchni Księżyca i realizację wspólnych projektów na naturalnej orbicie Księżyca Ziemi.


READ  Lyrides: deszcz spadających gwiazd, aby cieszyć się w tym tygodniu