Rolex Paris Masters: Ruud odpadł z kolei przed ósmym miejscem

Mary Mahy, Media365 Opublikowano w środę, 1 listopada 2023 o 19:40

W tę środę Norweg Casper Ruud, ósmy gracz na świecie, zwolniony z pierwszej rundy jako rozstawiony z numerem 8, został wyeliminowany z drugiej rundy turnieju Rolex Paris Masters.

Po Carlosie Alcarazie i Daniilu Miedwiediewie drzwi przejmuje z kolei Casper Ruud. W tę środę norweski zawodnik, ósmy zawodnik na świecie i zwolniony z pierwszej rundy jako rozstawiony z numerem 8, zaraz po przystąpieniu do zawodów Rolex Paris Masters na krytych kortach twardych został wyeliminowany przez Argentyńczyka Francisco Cerundolo, dwudziestym pierwszym zawodnikiem świata, w dwóch setach (7-5, 6-4) i rozegrał 1 godzinę 32. W pierwszym secie Norweg stracił pierwszy serwis. Zanim nie udało mu się przerobić zdobytej piłki o krok. Gdy wynik był 3:2, nawet jeśli został oddany trzy razy, skończyło się to przerwą dla Caspera Ruuda. Przy stanie 5:4, gdy Argentyńczyk próbował utrzymać się przy życiu w tym secie, ósmy zawodnik świata zdobył nowy break point, tym razem równoznaczny z set pointem. Nie mogąc postawić na swoim, rozstawiony z numerem 8 nawet nie dopisał, a następnie oddał swój kolejny serwis, mimo że obronił pierwszy break point.

Cerundolo pozostanie w Hurkaczu

Francisco Cerundolo nie prosił o wiele. Przy następnym wrzucie z autu numer 21 na świecie zakończył pierwszą rundę, wykorzystując swoją drugą szansę (7-5). Wreszcie w drugim i ostatnim secie, przy wyniku 2:1, Norweg zdobył punkt przełamania, ale bezskutecznie. Przy stanie 3-3, pomimo obrony pierwszej piłki, Casper Ruud oddał swój serwis. To przewaga, którą Argentyńczyk utrzymał do końca, a następnie zakończył ten mecz pierwszym punktem meczu (6-4). W 1/8 finału Francisco Cerundolo zmierzy się z Polakiem Hubertem Hurkaczem, 11. zawodnikiem na świecie i zajmującym 11. miejsce w rankingu, który wcześniej tego samego dnia, w środę, pokonał Hiszpana Roberto Bautistę Aguta, 66. zawodnika na świecie. W dwóch setach (6-3, 6-2) i tylko przez 56 minut gry.