Rolex Paris Masters – Carlos Alcaraz odpadł w drugim secie, Holger Ron w półfinale.

Sensacja na Rolex Masters Paris 2022: Carlos Alcaraz nie przekroczył przeszkody Holgera Rona. Z Duńczykiem numer jeden na świecie musiał poddać się w połowie drugiego decydującego meczu po 1:39 z powodu problemów z mięśniami (6-3, 6-6).

Ron utrzymał kontrolę nad grą do tego momentu w swoim meczu i zapewnił sobie kwalifikacje do swojego pierwszego półfinału w Percy. W ostatnich czterech rozgrywkach osiemnasty na świecie Félix Auger-Aliassime zmierzy się w pojedynku dobrych ludzi. Dla Hiszpana ta kontuzja rodzi pytania przed finałami ATP w Turynie, zaplanowanymi za mniej niż dziesięć dni…

Ron jest nieugięty w służbie

Powiedzmy: fani tenisa nie mają jeszcze dość oglądania Carlosa Alcaraz i Holgera Rona rywalizujących na korcie tenisowym. Teraz dziewiętnastolatka będzie cieszyła oczy fanów wielkich meczów jeszcze przez kilka lat. Ale tym razem w Paryżu imprezę przerwał problem z brzuszkiem Alcaraz.

Wstrząśnięty fizycznie i niechętny ryzyku zdrowia od momentu odkrycia zakłopotania mistrz US Open poszedł uścisnąć dłoń swojemu przeciwnikowi bez żadnych dodatków i opuścił boisko z moim niepokojem. Wystarczy zostawić Rona samego w Centralnym Dziedzińcu i pozwolić mu skorzystać z kwalifikacji dalekiej od zniżki. Dlaczego ? Po prostu dlatego, że przez większość czasu dominował w Karaz.

Tak mocny w serwisie z 52 z 72 punktów, które zdobył w patach, Ron Alcaraz nie pozwolił Alcarazowi odetchnąć podczas intensywnych wymian. Morcian musiał oszczędzić dwa break pointy od swojego pierwszego meczu, co skończyło się przełamaniem 3-2 przeciwko niemu.

Nie tracąc ani jednego breakpointa, Ron zakończył pierwszego seta dużą pierwszą piłką, wszystko w 36 minut (6-3). Następnie Alcaraz musiał zapisać nowy punkt przełamania wejścia na drugi set. Mimo to ochrona Juana Carlosa Ferrero sprawiła, że ​​jego siła mówiła o istnieniu i na zawsze angażowała się w pojedynek na wysokim poziomie. Z drugiej strony Ron potwierdził w tej chwili doskonałą formę (16 zwycięstw w ostatnich 18 meczach), a Duńczyk uratował dwa breakpointy przy 4-3… by wspiąć się do decydującego meczu, który się zakończył.

READ  Sport | Siatkówka: Francja ze Słowenią i Niemcami na mundialu 2022

To pierwsze zwycięstwo Rona w karierze z Alcarazem. Nie jest obchodzony tak, jak powinien, z szacunku dla obecnej pozycji numer jeden na świecie, ale ma tę zaletę, że tam jest.