Roland Garros: David Goffin został wyeliminowany w pierwszej rundzie przez Huberta Hurkacza

32-letni Goffin i 26-letni Hurkacz spotkali się rok po tym, jak Polak wygrał trzecią rundę w Porte d’Autuil. Goffin, który wygrał pierwszy pojedynek między zawodnikami w Rzymie w 2022 roku, dobrze rozpoczął spotkanie przebijając się w pierwszej partii meczu. Ale Hurkacz przełamał się w czwartej partii i przejął serwis Goffina na prowadzenie 5:3. Wygrał seta 6:3.

Mimo szybkiej przerwy od Hurkacza (2:1), Goffin odrobił całego seta wygrywając cztery mecze z rzędu (4:5) i kończąc seta po zagrywce rywala.

Trzeci set rozstrzygnął się na korzyść Hurkacza. Jednak Goffin jako pierwszy przełamał się (1-3), ale biegun natychmiast się złamał, a następnie objął prowadzenie w dziewiątej rundzie.

Goffin nie przyznał się do porażki i zdominował czwartego seta 2:6.

Przełom piątego seta nastąpił w piątej partii po przełamaniu Hurkacza. W następnym meczu Goffin poślizgnął się i upadł na kostkę, ale po krótkiej przerwie był w stanie wznowić grę. Jednak nie był już w stanie odwrócić sytuacji.

Goffin grał w swoim dwunastym French Open. Dotarcie do ćwierćfinału w 2016 roku to jego najlepszy wynik, dominujący w pierwszej rundzie po raz piąty.

W kolejnej rundzie Hurkacz zmierzy się z Holendrem Talonem Grikspurem (ATP 39), zwycięzcą 6-2, 2-6, 0-6, 7-5, 6-3 pochodzącym z kwalifikacji Hiszpanem Pedro Martinezem (ATP 135).

Goffin był jedynym Belgiem w losowaniu mężczyzn.

Amelie Mauresmo mówi o swoich byłych rywalach, Heninie i Clijstersie: „Wolę zmierzyć się z Kim…”