Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Roland-Garros: Bez francuskiego kilka gwiazdek w ten piątek… Witamy na jutrzejszym turnieju

Jutro jest już dzisiaj…Witamy w ten piątek w dniu Rolanda Garrosa bez żadnych francuskich singli zakwalifikowanych i ani najmniejszego Nadala, Djokovica czy Federera, który mógłby postawić się przed ich oczami. Wszystkie są umieszczane na tej samej połowie stołu poprzez losowanie.

Nie brzmiąc tak, witaj w paryskich mistrzostwach niedalekiej przyszłości. Ogólny poziom francuskiego tenisa i pułapki jego najlepszych solistów obiecują jutro pewne rozczarowanie, a Wielka Trójka nie będzie wiecznie okupować frontu Sekwany.

Dla całego pokolenia hobbystów, którzy nie łapią odbijającej się codziennie małej żółtej kulki i mają tendencję do pstrykania ekranu raz na wiosnę, cios jest mocny. Nigdy nie jest łatwo trzymać się ulubionego serialu, kiedy zmieniasz wszystkie swoje pierwsze role mniej więcej w tym samym czasie… przez 48 lat „Young and Restless” nigdy nie zapalił świateł ostrzegawczych.

Spojrzenie na świat później

Musimy się do tego przyzwyczaić. Najlepsze role drugoplanowe w 2021 roku to następujące nagłówki. Szkoda dla nostalgicznych lub marudnych. lub „dziadkowie”, którzy stawiają opór. „Następna Generacja” (Od redakcji: Nowa generacja), my”, Djokovic strzelił prowokacyjnie przed swoją ostateczną przegraną z Nadalem w Rzymie, aby pokazać pretendentom, że powinni trochę dłużej uzbroić się w cierpliwość.

Daniil Miedwiediew (25, świat nr 2), Stefanos Tsitsipas (22, świat nr 5) i Alexander Zverev (24 lata, świat nr 6), wszyscy trzej rywalizujący w trzeciej rundzie, z pewnością zagrają kilka Wielkich Szlemów. Za Rublowem (wydanym w pierwszej rundzie), Sinner (nadal w wyścigu) lub Shapovalov (nieobecny) rozszerzą się i obiecują swój udział w świetnych meczach.

Już po marcu rzucił okiem na świat na Masters 1000 w Miami, gdzie żaden z trzech potworów nie odbył podróży. Pierwszy w tym turnieju od… 17 lat! „Nie lubię używać zadania tekstowego, ale powiedzmy, że w naszym sporcie byłoby inaczej” – zapytał legendarny trener Nick Boltieri, zaniepokojony niezadowoleniem amerykańskich widzów.

READ  Michel Der Zakarian (Montpellier): „Ludzie z Lille nas duszą”

skrzyżowanie pokoleń

„O ile nie jesteś absolutnym fanem tenisa, nikt nie wie, kto wygrał Miamiي (od redakcji: bez obwiniania słup horcas), Marion Bartoli została wydana w podkaście. Istotne jest, aby ATP i fotośrodki promowały to pokolenie. Rozdroże pokoleniowe pojawia się również w czasie, gdy zaostrzają się pytania o przyszłość systemu, który musi odnowić swoje prawa i zasady, nie tracąc duszy.

„Nadal, Djokovic i Federer są bardziej doświadczeni od nas, chociaż fizycznie nie są tacy sami ze względu na swój wiek” – zauważa Tsitsipas, człowiek tego sezonu na glinie. Jesteśmy kolejnym pokoleniem, wciąż młodym jak na tenisowe standardy. W Grand Slam jest inna akcja. Musisz być konsekwentny fizycznie i psychicznie. Ale zbliżamy się…”

Nie zdziw się więc, gdy 27-letni Dominic Thiem, zwycięzca ostatniego US Open i młodszy spadkobierca majora, skorzysta z okazji, by wykonać jednoręczny rzut bekhendowy Tsitsipasa przeciwko Isnerowi, obrońcy Miedwiediewa. Twarz kolejki górskiej Opelka i Zverev przeciwko Djerowi. Historia nauki życia z duchem czasu…