Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Roger Federer spotyka swoich fanów w 2022 roku

Człowiek, który wygrał 20 tytułów Wielkiego Szlema, a obecnie jest kontuzjowany, z optymizmem patrzy na swoje szanse na powrót na ring.

Żywa legenda Szwajcarii nie weźmie udziału w czwartej edycji Laver Cup (24-26 września), konkursu drużyn wystawowych, który utworzył ze swoim agentem Tonym Goodskiem w 2017 roku i odbywał się w Bostonie, po raz pierwszy bez niego i bez większego zawodnika 3. Tak naprawdę poza ringiem Do końca sezonu ten, który właśnie przeszedł trzecią operację prawego kolana po 2016 i na początku 2020 roku.

40-letni mistrz przerwał milczenie na marginesie marketingu prowadzonego przez jednego z jego wielu sponsorów. Powierzył więc misję szwajcarskim mediom SRF Sport (Szwajcarskie Radio i Telewizja), który postawił sobie za cel grę w kolejnej edycji Laver Cup na O2 Arena we wrześniu przyszłego roku w Londynie: „Najgorsze jest już za mną, nie mogę się doczekać wszystkiego, co się dzieje. Naprawdę dobrze się regeneruję, odwyk idzie naprawdę dobrze i nie miałem żadnych niepowodzeń. Kiedy wracasz po kontuzji, każdy dzień jest lepszym dniem .Ekscytujący czas. Miałam to w zeszłym roku, to nie jest problem.” mentalność.Mam się dobrze,rehabilitacja postępuje krok po kroku.Ale po tylu tygodniach podróżowania,dobrze też było być w domu,spędzić czas z rodziną».

Przeczytaj także – „Federer jest zawsze na szczycie rachunku lub w chwale kwarantanny”.

Może poczekać na emeryturę, ale nikt jeszcze nie wie, kiedy FR powróci na konkurencyjne sądy. Stwierdzenie to zdaje się jednak wskazywać, że nie jest jeszcze gotowy na pozbycie się rakiet i zamierza pozostać konkurencyjnym w 2022 roku. Coś, co ucieszy fanów młodej żółtej piłki.

“Teraz zaczyna się powolny okres. Muszę to zrobić krok po kroku. “

Roger Federer

15 sierpnia Helvetian przeszedł trzecią operację kolana. W wieku czterdziestu lat Szwajcarzy dążą do ostatecznego powrotu. “Mam nadzieję, że wrócę do przygotowania fizycznego (na siłowni, przyp. red.) i jak najszybciej znajdę się na korcie tenisowym, ale muszę uzbroić się w cierpliwość. Teraz jest to powolne otwarcie. Muszę to zrobić krok po kroku„.więc nie będzie w Bostonie w ten weekend, aby wspierać swoich młodych europejskich kolegów z drużyny”.Oczywiście boli mnie, że tam nie ma. To będą trudne trzy dni przed oglądaniem telewizji ».

Nie widzieliśmy byłego światowego lidera na boisku od czasu jego ostatniej ćwierćfinałowej porażki na Wimbledonie, 7 lipca z Hubertem Hurkaczem (6-3, 7-6, 6-0).

READ  Stopa OM - OM: włamanie, okolice Boubacar Camara