Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Referenda, rekonfiguracje, wzmocnienia, ponowne otwarcie ogłoszonych rynków:

Główne wiadomości w Kaledonii: rocznica drugiego referendum, debata, czy zachować datę 12 grudnia na trzecie, nadejście nowych promocji zdrowotnych czy zapowiedź premiera o ponownym otwarciu rynków.


Rok przed drugim referendum

4 października 2020 r. mieszkańcy zarejestrowani na liście referendalnej zostali wezwani do urn, aby ocenić, czy Nowa Kaledonia jest niezależna. Ta ankieta w kolorze flagi, która charakteryzowała się wysoką frekwencją, zakończyła się wynikiem 53,26% bez wygranej.
Spojrzenie w przeszłość, które można znaleźć dziś rano na naszej stronie

Czy odkładamy czy zatrzymujemy trzecią randkę?

Była to druga konsultacja w sprawie samostanowienia przewidziana w Porozumieniu Nouméa. Trzecia i ostatnia zaplanowana jest na dziesięć tygodni. I znowu omawia swoją datę: zatrzymać ją na 12 grudnia, czy przełożyć? Kwestia dzieli klasę polityczną. Republikanie z Kaledonii, RPP i NC Jill chcą konserwacji. Federacja Tenisowa i Biuro Polityczne Socjalistycznego Frontu Wyzwolenia Narodowego Kanak powinny zażądać odroczenia; Caledonian Troupe i Oceania Awakening obecnie traktują priorytetowo zarządzanie kryzysami zdrowotnymi…
Przegląd pozycji do znalezienia dziś rano na naszej stronie

Zbliża się wizyta ministra

Będzie to jeden z głównych tematów w programie wizyty Sebastiena Licornu. Minister ds. terytoriów zamorskich ma być jutro wieczorem w Kaledonii. Chodzi o wypełnienie luki w sytuacji zdrowotnej, ale też o zorganizowanie tego referendum 12 grudnia.

Piąty tydzień ze znakiem wirusa

Caledonia rozpoczyna piąty tydzień walki z rozprzestrzenianiem się wirusa na swojej glebie. Zgodnie z wydanym wczoraj raportem zdrowotnym, niestety, osiągnięto maksymalną liczbę 150 ofiar, po ośmiu nowych zgonach w ciągu dwudziestu czterech godzin. Tak było również w przypadku 54 pacjentów na oddziale intensywnej terapii i 277 pacjentów hospitalizowanych na oddziale Covid. 109 osób Covid+ jest monitorowanych w hotelu. Leczono 5401 osób.

Kliknij na następny punkt dzisiaj o godzinie 14, aby śledzić transmisję na żywo na naszych antenach. Omówi ponowne otwarcie szkół.

Nieustająca solidarność narodowa

Dodatkowe wzmocnienie dla opiekunów. Nieco ponad sto osób z Francji w imię solidarności narodowej przybyło wczoraj do Tototy. Zostali powitani przez Wysokiego Komisarza Patrice Faure, a także Louisa Mapu, szefa rządu, Sonię Bakis, prezydenta Prowincji Południowej oraz przedstawicieli Gomisa i Donowera, i zostaną oddelegowani od jutra.

Powstrzymywanie trwa

W tym kontekście pamiętaj, że odosobnienie, które miało się dziś zakończyć, zostało przedłużone o dwa tygodnie. Ściśle do 10 października z możliwością adaptacji od 11 do 17. Termin ogłoszenia od piątku po południu.

READ  Abdelaziz Bouteflika, były prezydent Algierii, zmarł w wieku 84 lat

Rynek zostanie wkrótce ponownie otwarty

Rynki zostaną ponownie otwarte w najbliższą sobotę, pod warunkiem przestrzegania ścisłego protokołu zdrowotnego. Poinformował o tym wczoraj szef rządu Luis Mapu, gość wiadomości telewizyjnych. Nie ma jednak licencji na polowanie na własne potrzeby i rybołówstwo.

Zniknięcie prawnika Michela Tubiany…

Adwokat Michel Tubiana, honorowy przewodniczący Ligi Praw Człowieka, zmarł w sobotę w wieku 69 lat. Był prawnikiem KSNL w szczególności pod koniec lat osiemdziesiątych, pod koniec tragedii w Ovii. Przyczynił się do powstania LDH-NC. Ten obrońca praw człowieka bronił w procesie Maurice’a Papona jako partia cywilna i był ostoją w rozbrojeniu baskijskiej separatystycznej organizacji ETA.

…i biznesmen Bernard Tapie

Zniknął również Bernard Tapie. W niedzielny poranek biznesmen, były prezydent Olympique de Marseille i były minister miasta zmarł na raka uogólnionego. Miał 78 lat. Wśród różnych powiązań z zagranicą w grudniu 2012 roku kupił gazety dawnej Grupy Hersant. Którego Nowa Kaledonia, zanim grupa lokalnych inwestorów kupiła jedyny dziennik „Le Caillou” w maju następnego roku.

Wiosło stojące: niekwestionowane kagos

W zupełnie innym gatunku, Cagourico: Caledonian hat-trick w Mistrzostwach Francji na wodach śródlądowych. Noik Garriud wygrał z dużym dystansem, wyprzedzając Titouana Puyo i Clementa Colmasa. Niekwestionowana dominacja, jak na świecie.

Pułkownik Spinetta, szef żandarmerii Kaledonii

Mercato w żandarmerii Nowej Kaledonii. Jego nowy szef nazywa się Fabrice Spinetta. Od 1 października zastąpił pułkownika Steigera, który został zwolniony ze stanowiska po tym, jak Mediapart ujawnił jego wyrok skazujący za przemoc domową. Do tego czasu działał pułkownik Spinetta. Pomoże mu Nicolas Mateus, który dobrze zna teren Kaledonii. Od około piętnastu lat kieruje firmą Noumea.

W końcu wrócił też generał Maritti, ale tylko na krótki czas. Były „zastępca” będzie odpowiedzialny za nadzór nad sztabem obecnym na trzecim referendum.

Trudne wsparcie finansowe dla zmarłego

Wróćmy do wielu konsekwencji epidemii. Opieka nad zmarłym to prawdziwy ból głowy dla rodzin pogrążonych w żałobie, zarówno logistycznie, jak i finansowo. Jeśli rząd wkrótce zapewni, że ceny pochówku i kremacji będą ustalane według stawki gruntu, w tej chwili tak nie jest. Stwarza to trudne sytuacje dla osób wokół nich. Świadectwo można znaleźć dziś rano na naszej stronie internetowej.

READ  Dwie córki Maradony zaprzeczają nękaniu byłego prawnika swojego ojca

Lifou zebrane

Piętnastominutowa medytacja w domu, aby upamiętnić ludzi, którzy zginęli na skutek pandemii, a także wesprzeć pracowników służby zdrowia i władze. W Livu w tę niedzielę mieszkańcy byli w kwadransowym zjednoczeniu modlitewnym. Inicjatywa Rady Miasta Livu. Każdy obchodził ten czas medytacji na swój sposób: medytuj, módl się i bądź cicho…

Jedna trzecia populacji Kaledonii została w pełni zaszczepiona

Jeśli chodzi o szczepienie, w sobotę dawkę szczepionki otrzymało 3161 osób. Od początku kampanii ponad 56% całej populacji otrzymało pierwszą dawkę. W tym momencie ponad 36% ma pełny harmonogram szczepień.

Gdzie odbywa się szczepienie w poniedziałek?

Liberalni lekarze, farmaceuci i pielęgniarki oferują teraz szczepionkę Covid-19 w swoich gabinetach lub aptekach. Ponadto wiele witryn ze szczepionkami i witryn szczepień jest dziś opublikowanych w całym kraju.

 • CHS Albert-Bousquet, od 8:00 do 17:00, po wcześniejszym umówieniu (25 52 36).
 • Centrum Ko Wei Kara, od 8:00 do 18:00, nie jest wymagane spotkanie.
 • Rada Miejska Noumea, 8-16, bez spotkania.
 • Cafat du Receiving Centre, po wcześniejszym umówieniu (25 58 18; 05 00 33).
 • Wspólne dla urzędników służby cywilnej Noumea, budynek Bocelli, 31 rue Clemenceau, po wcześniejszym umówieniu (27 31 57).
 • Szczepienia mobilne na rynku Sarraméa z SIVM Sud, po wcześniejszym umówieniu (44 32 28; 44 31 34).
 • Burrell Coliseum, 8:00-11:30 i 13:00-16:00, bez umówionego spotkania (20 46 30).
 • Pokój Au Pitiri de Koné, od 8:00 do 17:00, z lub bez spotkania (05 00 22).
 • Szczepienia w Tega, od 8:00 do 15:00, bez umówionego terminu (05 00 90).
 • Bez wizyty, CMS de Wé (45 12 12; 05 00 90), Chepenehe (45 12 79; 05 00 90), La Roche (45 42 12; 05 00 90) i Ouvéa (45 71 10; 05 00 90..
 • Z wizytą lub bez niej, CMS w Pouébo (05 00 22), Houaïlou (05 00 22), Poindimié (05 00 22), Ponérihouen (05 00 22) i Poum (05 00 22).
 • Po uzgodnieniu, CMS Dumbéa-sur-mer (20 47 20), Touho (05 00 22), Ouégoa (05 00 22), Thio (20 46 60), Kanala (05 00 22), Hienghène (05 00 22) ) Polari (53 53 20) i Foh (22 00 05).

poranny gość

Cały region cierpi z powodu skutków epidemii COVID-19.Aby ocenić sytuację w Prowincji Północnej,poranny gość Drugim wiceprezesem był Valentin Yurisuke.

READ  Sądownictwo Wenezueli zajęło siedzibę gazety „Nacional”, która ją potępiła

Pytania dotyczące kraju

Jak firmy, pracownicy służby zdrowia, personel i rodzice uczniów doświadczyli tego miesiąca odosobnienia? Jak widzą wyjście z więzienia i powrót do na wpół normalnego życia? Po południu Cédrick Wakahugnème otrzyma in Pytania dotyczące kraju : Valerie Zaoui, wiceprezes Medef. Benoit Chabert, MD, Koné CHN; Stéphane Najadiman, Prezydent Federacji APE, Stowarzyszenia Rodziców Uczniów, Païta; oraz Milo Poaniewa, Sekretarz Generalny Usoenc.

Na twoje dokumenty, czekaj!

Kto mówi odosobnienie, mówisz zamknięta rola komunalna. A jeśli pewne czynności, takie jak akty urodzenia lub zgonu, są zawsze możliwe, to nie dotyczy to dowodów osobistych i paszportów. Tak więc i tak już długie terminy się wydłużają.

Powrót do kultu i katolickich mszy

Od 7 września Kaledończycy nie mogą już uczestniczyć w mszy i obrzędach kultu. Organizowane są transmisje na żywo, aby umożliwić parafianom i wiernym dalsze przyjmowanie Eucharystii w tym trudnym okresie.

Uwięziony, kontynuuj czyszczenie

Bardzo zielona inicjatywa. Ci ludzie, którzy wykorzystują swoje codzienne godziny, aby wychodzić na zbiórkę odpadów. Tak jest w przypadku Alexa Bargibanta, który codziennie chodzi z workiem na śmieci. Mieszkaniec Faubourg-Blanchot zebrał mniej niż 150 puszek podczas jednej ze swoich wycieczek do sprzątania sąsiedztwa. Jeśli chcesz zrobić to samo, zrób sobie zdjęcie i udostępnij je w sieciach społecznościowych, używając hashtagu #mongestepourlaplanete.

Uwaga dla czytelników Mondoriana!

W Mont d’Or rozpoczyna się dziś operacja „Księga Solidarności, Czytanie w Ograniczeniu”. Aby zrekompensować zamknięcie księgarń i bibliotek medialnych, miasto umieściło swój indeks książek w Internecie. Czytelnicy muszą tylko rezerwować swoje książki na stronie
mediateka.mont-dore.nc. Następnie mogą odebrać swoje książki w wybranym przez siebie punkcie zbiórki.
Informacje o 43 67 11.

Obowiązkowe szczepienie przy wjeździe do stanu Kiwi

Nowozelandzkie wymagania dotyczące szczepień dla podróżnych wjeżdżających do kraju. Od tego weekendu wszyscy pasażerowie w wieku 17 lat lub starsi, którzy nie są obywatelami Kiwi, muszą zostać w pełni zaszczepieni, aby wjechać do Nowej Zelandii. Air New Zealand ogłosiła również wejście w życie środka zakazującego dostępu do lotów międzynarodowych dla wszystkich niezaszczepionych pasażerów od 1 lutego.