Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Recenzja Corsair K100 Air Wireless: ultracienka klawiatura mechaniczna, która łamie kody

Recenzja Corsair K100 Air Wireless: ultracienka klawiatura mechaniczna, która łamie kody

Środowisko pracy

K100 Air wnosi powiew świeżości do klawiatur gry Z bardziej trzeźwym projektem, który zbliża się do automatyzacji biura. Wykończenia są nienaganne, niezależnie od tego, czy skupimy się na ramie ze szczotkowanego aluminium, na przełącznikach, czy też na felgach aluminiowych.

Konstrukcja klawiatury jest nieco zoptymalizowana pod kątem modelu do gier.

Układ klawiatury został nieco ulepszony dla tego modelu gry.

Dopiero skróty dedykowane do makr (od G1 do G4) oraz podświetlenie RGB mogą zdradzić swoją przynależność do świata graczy. Mówiąc o tym, jest jak zwykle w pełni konfigurowalny w oprogramowaniu Corsair iCue i podobnie jak wszystkie modele z najwyższej półki, kolory i efekty można stosować klucz po klawiszu. Poza tym możesz modyfikować skróty klawiszowe F i przypisywać wybrane makra.

iCue umożliwia zarządzanie skrótami i podświetleniem.

iCue umożliwia zarządzanie skrótami i podświetleniem.

dla klawiatury gry, K100 Air jest raczej wąski (43,1 x 15,4 cm) i nie zajmuje całej szerokości biurka, co jest namacalne. Wynika to w szczególności z braku podparcia dłoni, co w normalnych czasach jest minusem, ale nie tutaj, ponieważ klawiatura ma niezrównaną zręczność (zaledwie 0,5 cm na nadgarstkach i 1,3 cm z tyłu). Możliwe jest jednak nachylenie klawiatury w dwóch poziomach dzięki regulowanym nóżkom znajdującym się poniżej, co zapewnia bardziej ergonomiczne dostosowanie. Ostrzegamy, jeśli pozostaje lekki jak na swój rozmiar (780 g), jego długość nie ułatwia noszenia go w plecaku.

Niewiele grubszy niż telefon.

Niewiele grubszy niż telefon.

Korzystanie z kluczy mechanicznych Bardzo niski profil Dodaje tylko kilka milimetrów grubości konstrukcji. Ta klawiatura, cieńsza niż klawiatura G915 firmy Logitech, od lat jest uosobieniem pomysłowości. Zarówno do użytku biurowego, jak i biurowego gryOstatecznie ta klawiatura jest bardzo przyjemna i pozwala uniknąć pewnego napięcia w nadgarstkach, które można wyczuć z czasem przy znacznie wyższych klawiszach.

Nogawki regulowane w dwóch poziomach.

Nogawki regulowane w dwóch poziomach.

Autonomię deklaruje na 50 godzin przez Corsair i do 200 godzin przy dezaktywacji podświetlenia RGB. W praktyce mogliśmy używać K100 Air przez kilka dni, zanim musieliśmy go naładować. Do tego celu służy również pleciony kabel USB-C. Na przedniej krawędzi znajdziemy przycisk włączania/wyłączania oraz niewielki slot do przechowywania odbiornika USB.

Pleciony kabel ładujący.

Pleciony kabel ładujący.

Klawiatura łączy się z komputerem za pośrednictwem tego ostatniego — zalecanego do gier wideo w celu zmniejszenia opóźnień — ale można łączyć się całkowicie za pomocą Bluetooth. Podobnie jak w przypadku innych konkurentów, możliwe jest zarejestrowanie trzech różnych urządzeń i przełączanie się między nimi za pomocą kombinacji klawiszy Fn + G2, G3 lub G4. Funkcja często spotykana w modelach komputerów stacjonarnych, która może się przydać w podróży lub w przypadku korzystania z laptopa oprócz stacjonarnej wieży. Użyj klucz sprzętowy 2,4 GHz pozwala skorzystać z częstotliwości odpytywania 2000 Hz, która jest rzeczywiście dość wysoka, ale można przejść aż do szalonego 8000 Hz z połączeniem kablowym. W praktyce nie daje to żadnego efektu i traci zainteresowanie łącznością bezprzewodową.

Klawisze makro i multimedialne.

Klawisze makro i multimedialne.

Oprócz wszystkich zwykłych klawiszy na górnym banerze znajdujemy klawisze dedykowane po lewej stronie do zarządzania wcześniej nagranymi profilami, jasnością oświetlenia i blokowaniem klawisza Windows podczas sesji gry; Po prawej stronie znajdują się dedykowane klawisze multimedialne. Naprawdę praktyczny na co dzień, wyposażony w aluminiowe pokrętło regulacji głośności, które jest również bardzo wygodne i a priori doskonałe wykonanie – co nie zawsze ma miejsce u niektórych konkurentów.

Ocena redaktora: 5 na 5

uderzyć

Dosyć wygodna klawiatura w biurze.

Dosyć wygodna klawiatura w biurze.

To jest również jego Klucze Cherry MX Bardzo niski profil Co czyni K100 Air całkowicie oryginalną klawiaturą. Są takie same, jak te w komputerze marki Voyager i są – jak sama nazwa wskazuje – niezwykle cienkie, ale zachowują responsywność klawiszy mechanicznych. Pisanie jest specyficzne, ale szybko się do tego przyzwyczajasz: używanie klawisza wymaga silniejszego niż normalnie nacisku (65 cN tutaj, w porównaniu do 45 cN na Klucze Cherry MX Red), ale aktywacja ma tylko 0,8 mm grubości, a całość jest bardzo krótka (1,8 mm). Odbicie jest bardzo reaktywne, uderzenie jest energiczne i lubimy je pisać podczas gry. Ponieważ klawisze są płaskie, nie są tak wygodne jak w tradycyjnych klawiaturach i mniej dopasowują się do kształtu palców.

Dlaczego przełączniki Cherry MX są super fajne.

Dlaczego przełączniki Cherry MX Bardzo niski profil.

Ponieważ ten typ klucza jest łatwy do uszkodzenia podczas próby wydobycia klucza, Cherry wysłał nam kilka, abyśmy mogli przestudiować ich wewnętrzną konfigurację. Klawiatura nie idzie możliwość wymiany podczas pracy (z wymiennymi kluczami), i tak nie będzie zbyteczne ich usuwanie. Zwróć uwagę, że ta klawiatura jest bardzo głośna, szczególnie na spacji; Sąsiadom z biur prawdopodobnie się to nie spodoba – co często ma miejsce w przypadku klawiatur mechanicznych.

Punkty fortu

 • Trwała i wyrafinowana konstrukcja.

 • Bardzo cienki i jednocześnie lekki.

 • Możliwe jest połączenie z wieloma urządzeniami.

 • Dedykowane klawisze multimedialne.

 • Wysokiej jakości pokrętło głośności.

 • Zaawansowana personalizacja RGB.

luki w zabezpieczeniach

 • Potencjalnie destabilizujące (ale można się do tego przyzwyczaić).

 • Trochę irytujące.

wniosek

5 gwiazdek od LesNumériques.com
uniwersalny znak

Ocena redaktora: 5 na 5

Jak działa ocenianie?

K100 Air to doskonała klawiatura mechaniczna. Zadowoli graczy, którzy również lubią automatyzację biura bez widoku modelu gry na ich biurkach. Dzięki trzeźwej, cienkiej i solidnej konstrukcji oraz wielu funkcjom prezentuje się jako dobra alternatywa dla G915 firmy Logitech – by wymienić tylko kilka – ale ostrzegam, musisz być gotowy na wydanie prawie 300 euro, co jest wygórowana cena za klawiaturę nawyk.

Przypisy

 • Środowisko pracy

  Ocena redaktora: 5 na 5

 • uderzyć

  Ocena redaktora: 5 na 5

READ  Test Apple iPad 10: Wreszcie coś nowego dla „klasycznego” tabletu Apple