Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Real Madryt złożył skargę przeciwko Javierowi Tebasowi (La Liga) i funduszowi inwestycyjnemu CVC

Real Madryt ogłosił we wtorek w oświadczeniu, że złoży skargę przeciwko prezesowi La Liga Javierowi Tebasowi i funduszowi inwestycyjnemu CVC Capital Partners, którym hiszpańska zawodowa organizacja piłkarska sprzedała w ubiegłą środę 10% swojego kapitału za 2,7 mld euro.

Dzisiaj posiedzenie Komitetu Zarządzającego Klubu Piłkarskiego Realu Madryt (Mardi) Jednogłośnie postanowiła wszcząć postępowanie cywilne i karne przeciwko prezesowi LaLiga Javierowi Tebasowi, a także przeciwko Javierowi de Jaime Guigaro, szefowi funduszu inwestycyjnego CVC, a także przeciwko samemu funduszowi inwestycyjnemu CVC Capital Partners SICAV-FIS.Real Madryt powiedział w oświadczeniu.

Florentino Perez nowym prezesem Europejskiej Premier League

Źródło: Getty Images

liga

Messi w Paris Saint-Germain… i wznowienie serii Mbappe Real?

6 godzin temu

Celem takiego podejścia jest anulowanie i zneutralizowanie ewentualnych porozumień, które mogłyby zostać przyjęte przez najbliższe Walne Zgromadzenie LaLigi, które odbędzie się 12 sierpnia, w związku z porozumieniem LaLigi z Funduszem CVC. La Liga, organizatorzy mistrzostw Hiszpanii, ogłosili w środę przedwstępną umowę sprzedaży 10% swojego kapitału funduszowi inwestycyjnemu CVC za 2,7 mld euro. Spadł z nieba wkład finansowy dla klubów dotkniętych epidemią.

Porozumienie, które następnego dnia skrytykowały Real Madryt i Barcelona, ​​które uważały, że umowa ta szkodzi obu klubom. „Ta umowa została zawarta bez udziału Realu Madryt i bez ich wiedzy, a Liga została dziś dopuszczona po raz pierwszy (Czwartek) Że mamy ograniczony dostęp do warunków umowyMadryt wyjaśnia w komunikacie prasowym.To oportunistyczne pudełko to to samo pudełko, które wypróbowaliśmy bez powodzenia (połączyć) Podobne umowy z ligą włoską i niemiecką„, pisze Real. Ze swojej strony FC Barcelona wyraziła swoje przekonanie”NiespodziankaBiorąc pod uwagę, że umowa ma:Nie ma wystarczającej koordynacji z klubami (posiadacze praw telewizyjnych).

liga

Kolejny wielki cios dla Barcelony: Aguero opuści „około dziesięciu tygodni”

Wczoraj o 11:02

liga

FC Barcelona chce sprawiedliwości, aby uniemożliwić Messiemu przeprowadzkę do Paris Saint-Germain

Wczoraj o 7:12