Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Raport USA na temat pochodzenia Covid-19: wirus „prawdopodobnie” nie „zaprojektowany genetycznie”

Uważamy, że wirus nie został opracowany jako broń biologiczna. Większość agencji szacuje również, że SARS-CoV-2 mógł nie zostać zmodyfikowany genetycznie”. Raport wywiadu USA na temat prawdziwego pochodzenia Covid-19 zamówiony przez Joe Biden W końcu przedstawiła swoje wnioski. Otacza ich jednak pewna techniczna tajemnica, ze względu na czasami sprzeczne reakcje różnych amerykańskich agencji wywiadowczych.

„Jednak dwie organizacje uważają, że nie ma wystarczających dowodów, aby dokonać oceny w taki czy inny sposób” — podkreśla raport NIC (National Intelligence Council). Ponadto służby wywiadowcze uważają, że chińscy urzędnicy „nie byli świadomi wirusa przed pojawieniem się początkowej epidemii COVID-19”.

Raport stawia dwie rozsądne hipotezy: albo naturalne narażenie na zakażone zwierzę, albo wypadek związany z laboratorium, ale „analitycy nie mogą zgodzić się z jednym lub drugim wyjaśnieniem”, stwierdza dokument. Odtajnione. Najwyraźniej inteligencja uważa, że ​​„nie będzie w stanie podać bardziej definitywnego wyjaśnienia pochodzenia COVID-19”, chyba że nowe informacje pozwolą określić konkretną ścieżkę początkowego naturalnego kontaktu ze zwierzęciem lub określić bezpośrednie pochodzenie wirusa. choroba.

Ale przede wszystkim ten raport wskazuje na odpowiedzialność Chin za zbankrutowanie śledztwa w sprawie pochodzenia wirusa. Współpraca Chin będzie prawdopodobnie konieczna do uzyskania ostatecznej oceny pochodzenia COVID-19. Jednak Pekin nadal utrudnia globalne śledztwo, sprzeciwiając się dzieleniu się informacjami i obwiniając inne kraje, w tym Unię Europejską” – napisali czarno na białym redaktorzy amerykańskiego raportu.

„Działania te częściowo odzwierciedlają niepewność chińskiego rządu co do kierunku, w jakim może obrać śledztwo, i jego frustrację, że społeczność międzynarodowa wykorzystuje tę sprawę do wywierania presji politycznej na Chiny”. Średnie Imperium zawsze było na horyzoncie.