Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Rakieta spadła na Polskę: ukraińscy eksperci przybyli natychmiast. Sporty

W czwartek szef ukraińskiej dyplomacji poinformował, że ukraińscy eksperci przybyli do Polski, aby wziąć udział w śledztwie mającym na celu ustalenie miejsca wystrzelenia rakiety, w wyniku której zginęły dwie osoby w Polsce.

Nasi eksperci są już w Polsce.— napisał Dmytro Kuleba na Twitterze. „Mamy nadzieję, że szybko dotrą na miejsce”. od wypadku, „We współpracy z polskimi organami ścigania”on dodał.

Ograniczyliśmy wyświetlanie tej treści, aby uszanować Twoje wybory dotyczące plików cookie.
Klikając „Konsultuj”, wyrażasz zgodę na zapisywanie plików cookie przez serwisy społecznościowe, takie jak Twitter.

W ten czwartek ostatecznie ogłosił prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski Nie wiem, co się stało W Polsce rakieta wylądowała we wtorek, po potwierdzeniu jednak, że rakieta była Rosyjski.

„Nie wiemy na pewno”.

nie wiem co się stało. Nie wiemy na pewno. Świat nie wie. Ale jestem pewien, że to był rosyjski pocisk i jestem pewien, że wystrzeliliśmy go z systemów obrony powietrznejW jego słowach na forum gospodarczym cytowanym w oświadczeniu ukraińskiej prezydencji.

Nie da się dziś powiedzieć nic konkretnego.– powiedział zapytany o wypadek. Dopiero po przeprowadzeniu śledztwa będzie można wyciągnąć wnioski O pochodzeniu strzału – dodał Wołodymyr Zełenski.

Przeczytaj także: Prace konserwacyjne. Rakieta spadła na Polskę: jak wytłumaczyć związek Wołodymyra Zełenskiego?

Rosja wielokrotnie zaprzeczała wystrzeleniu we wtorek rakiety, która zakończyła swój lot w Polsce, kiedy uderzyła w wioskę w pobliżu granicy z Ukrainą. Warszawa ze swej strony rządziła bardzo możliwe Czy to ukraiński pocisk przeciwlotniczy. W czwartek szef ukraińskiej dyplomacji Dmytro Kuleba poinformował, że Rosja, która przeprowadziła strajk, pełna odpowiedzialność.

READ  Szwajcaria, o którą walczy Kamerun, dzięki Brielle Embolo radzi sobie bardzo dobrze