Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Qualcomm przedstawia swój standardowy smartfon zbudowany z Asusa

Qualcomm i Asus połączyły siły, aby opracować wyjątkowo wysokiej klasy smartfon, który ma być standardem dla smartfonów pod Snapdragonem.

Smartfon zaprojektowany przez Qualcomm i Asus

Smartfon zaprojektowany przez Qualcomm i Asus // Źródło: Qualcomm

To dość oryginalny projekt, nad którym pracowały Asus i Qualcomm. W rzeczywistości producenci połączyli siły, aby zaprojektować smartfon, który oferuje to, co najlepsze na rynku.

To „Telefon Qualcomm” – lub oficjalnie Qualcomm Smartphone dla Snapdragon Insiders – przyjmuje więc bardzo zaawansowane funkcje, w których oczywiście znajdziemy chip Lwia paszcza 888, ale także 16 GB pamięci RAM LPDDR5 i 256 pamięci UFS 3.1. Jeśli chodzi o baterię, kompleks 4000 mAh jest zintegrowany i kompatybilny z Szybkie ładowanie 5.0 I moc do 65 watów. Z drugiej strony Asus i Qualcomm zignorowały ładowanie bezprzewodowe.

Ekran z częstotliwością odświeżania 144 Hz144

Jeśli chodzi o wyświetlacz, smartfon korzysta z panelu Amoled z definicją QHD + 6,78 cala, a przede wszystkim z częstotliwością odświeżania 144 Hz. Od strony dźwiękowej urządzenie jest oczywiście kompatybilne Z oznaczeniem Snapdragon Sound Został uruchomiony w marcu zeszłego roku przez Qualcomm. Jest również wyposażony w parę bezprzewodowych słuchawek Master & Dynamic MW08.

Lian na YouTubeSubskrybuj Frandroid

Nie zapomniano też o połączeniu, ponieważ telefon jest wyraźnie kompatybilny z Wi-Fi 6 i Wi-Fi 6E, ale też z Wszystkie częstotliwości 5G, oba pasma są poniżej 6 GHz i fal milimetrowych. Tym samym smartfon obsługuje prędkości do 7,5 Gb/s.

Trzy kamery z tyłu

Wreszcie, na zdjęciu, telefon ma z tyłu moduł z trzema kamerami: aparat główny 64 MP Sony IMX686 (f/1,8), aparat szerokokątny 12 MP Sony IMX363 (f/2,2) i teleobiektyw z optycznym x3 zoom towarzyszy b czujnik obrazu 8 megapikseli. W przypadku selfie jest to 24-megapikselowy czujnik zintegrowany z górną krawędzią ekranu. Naprawdę nie ma tu mowy o wycięciu lub otworze na integrację przedniego aparatu.

Smartfon zaprojektowany przez Qualcomm i Asus

Smartfon zaprojektowany przez Qualcomm i Asus // Źródło: Qualcomm

Smartfon Asusa i Qualcomma robi jednak pewne ustępstwa w stosunku do topowych modeli 2021 od Samsunga, Xiaomi czy Oppo. Jak widzieliśmy, ekran nie zajmuje całej przedniej ścianki i towarzyszy mu obramowanie od góry i dołu. Nie jest też zakrzywiony na krawędziach. Widocznie nieobecny, nowy Lwia paszcza 888+ Tutaj zastępuje go stara generacja, z okresu Snapdragona 888. Przede wszystkim czytnik linii papilarnych znajdziemy nie u dołu ekranu, a z tyłu.

READ  Rainbow Six Extraction zostało ujawnione i ukaże się 16 września - Aktualności

Smartfon opracowany przez Qualcomm i Asus będzie dostępny tylko dla użytkowników Internetu zarejestrowanych w programie Snapdragon Insider firmy Qualcomm. Początkowo będzie dostępny tylko w USA, Chinach, Wielkiej Brytanii i Niemczech w cenie 1499 USD. Żadna cena nie została ogłoszona w euro.