Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Putin atakuje NATO, manewry w Polsce… Aktualizacja sytuacji na Ukrainie

Putin atakuje NATO, manewry w Polsce… Aktualizacja sytuacji na Ukrainie

Zełenski chce odzyskać Krym. Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski w niedzielę ponownie obiecał, że jego kraj odzyska Krym, półwysep zaanektowany przez Moskwę w marcu 2014 roku. Zgłoszone pragnienie wzbudziło obawy przed eskalacją konfliktu. „Dziewięć lat temu rozpoczęła się rosyjska okupacja Krym. Odzyskując Krym, przywrócimy pokój. To jest nasza ziemia, nasz naród, nasza historia”.Wołodymyr założył Zełenskiego na Telegramie.

Zbiorowe manewry w Polsce. Waszyngton, Berlin i Warszawa planują wkrótce wspólne ćwiczenia wojskowe w Polsce w ramach NATO w celu przeciwdziałania rosyjskiemu zagrożeniu na wschodzie – wskazał w niedzielę wieczorem niemiecki minister obrony. „Są myśli„W tej sprawie Boris Pistorius poinformował publiczną stację ARD, zaznaczając jednocześnie, że nie chce”Na razie„Potwierdź je lub podaj szczegóły.

Nowa ukraińska kontrofensywa. W wywiadzie opublikowanym w niedzielę w gazetach niemieckiej regionalnej grupy prasowej Funke, numer dwa ukraińskiego wywiadu wojskowego Wadim Skibicki powiedział, że Kijów przygotowuje nową kontrofensywę na wiosnę. „Jednym z naszych strategicznych celów wojskowych jest próba wbicia klina w rosyjski front na południu„Z kraju na Krym, wyjaśnił”.Nie spoczniemy, dopóki nie zbliżymy naszego kraju do granic z 1991 roku, to jest nasze przesłanie do Rosji i społeczności międzynarodowej.„, dodał Vadim Skibitsky.

READ  „W solidarności z okupacją rosyjską”. Platforma Prezydenta RP Andrzeja Duda