Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Putin atakuje NATO i manewruje w Polsce…aktualizacja sytuacji na Ukrainie

Putin atakuje NATO i manewruje w Polsce…aktualizacja sytuacji na Ukrainie

Zełenski chce przywrócić Krym. Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski ponownie obiecał w niedzielę, że jego kraj odzyska Półwysep Krymski, który Moskwa zaanektowała w marcu 2014 roku. Wyrażone pragnienie wzbudziło obawy przed eskalacją konfliktu. „Dziewięć lat temu rozpoczęła się rosyjska agresja Krym. Odbierając Krym, przywrócimy pokój. „To jest nasza ziemia, nasi ludzie i nasza historia”.Wołodymyr Zełenski ogłosił na Telegramie.

Wspólne ćwiczenia w Polsce Minister obrony Niemiec powiedział w niedzielny wieczór, że Waszyngton, Berlin i Warszawa rozważają zorganizowanie w najbliższym czasie wspólnych ćwiczeń wojskowych w Polsce w ramach Organizacji Traktatu Północnoatlantyckiego (NATO) w obliczu rosyjskiego zagrożenia na froncie wschodnim. „Są pomysły„W tej sprawie Boris Pistorius oświadczył publicznemu kanałowi ARD, zaznaczając jednocześnie, że nie chce”.obecniePotwierdź lub podaj szczegóły.

Nowy ukraiński kontratak. W wywiadzie opublikowanym w niedzielę w gazetach niemieckiej regionalnej grupy prasowej Funke zastępca dowódcy ukraińskiego wywiadu wojskowego Wadim Skibitski potwierdził, że Kijów przygotowuje się do nowego kontrataku na wiosnę. „Jednym z naszych strategicznych celów wojskowych jest próba wbicia klina w front rosyjski na południuPowiedział: „Z kraju w stronę Półwyspu Krymskiego”.Nie spoczniemy, dopóki nie przywrócimy naszemu krajowi granic z 1991 r. To jest nasze przesłanie dla Rosji i społeczności międzynarodowej– dodał Wadim Skibicki.

READ  Nowy teledysk libańskiej piosenkarki Marceline oddaje hołd stylowi lat 2000