Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Puchar Francji: Czy Paris Saint-Germain ma więcej szans w losowaniu niż inne?  – Puchar Francji – 16. miejsce – Orlean – Paris Saint-Germain

Puchar Francji: Czy Paris Saint-Germain ma więcej szans w losowaniu niż inne? – Puchar Francji – 16. miejsce – Orlean – Paris Saint-Germain

To fakt, który na pierwszy rzut oka nie jest do końca oczywisty: Paris Saint-Germain od prawie trzech lat nie wyeliminowało w Coupe de France żadnego klubu z Ligue 1 (ani Ligue 1). Ostatnie zwycięstwo stołecznego klubu nad elitarną drużyną datuje się na finał edycji 2020-2021, kiedy to pokonał Monako (2:0). Nieśmiertelność dla Rouge et Bleu pod jurysdykcją QSI. Statystyki odzwierciedlają dwie rzeczy: po pierwsze, że Kylian Mbappé i jego młodzi przyjaciele nie zrobili większego wrażenia na rozgrywkach w ciągu ostatnich dwóch sezonów, ale także to, że w tym okresie mierzyli się z wieloma klubami z niższych lig.

Vannes, Entente Vigny-Aulnoy, Chateauroux, Entente Pays-de-Cassel i Revel, być może czekając na Orlean w tę sobotę. Oto lista klubów, które mistrzowie Francji opuścili w ciągu ostatnich trzech sezonów. A kiedy nadejdzie czas, aby rzucić wyzwanie wielkiemu nazwisku, Nicea wygrywa w rzutach karnych na Parc des Princes lub Ruslan Malinovsky skręca na Stade Velodrome, kładąc kres paryskiej przygodzie. Krzyżowanie mieczy z drużynami z różnych lig krajowych lub regionalnych jest oczywiście częścią piękna Coupe de France, ale czy Paryż gra w nim częściej niż inne?

Impreza dla fanów

Jeśli spojrzymy na ostatnie cztery egzemplarze – 32H Oprócz finału sezonu 2020–2021, po tym, jak kluby zawodowe zmierzyły się ze sobą w kontekście pandemii Covid-19, PSG nadal rozegrało 6 z 12 meczów pucharowych z drużyną Ligue 1 i sześć z drużyną Ligue 1 lub Ligue 1 strona. Niższa liga (więc bez zwycięstw w ostatniej serii zwycięstw, także w sezonie 2020-2021). Niekoniecznie jest to zaskakujące w pierwszych rundach zawodów, nawet jeśli musimy cofnąć się do stycznia 2018 roku i karty w Rennes (1-6), aby znaleźć efekt szoku 32. edycji.Jesteśmy Finał. Dla porównania liderzy koszyka Ligi Francuskiej, wypada 5 meczów z amatorami na 11 dla Marsylii, 4 z 11 dla Lyonu, 2 z 12 dla Monako (regularny mecz pomiędzy 2 klubami Ligue 1) i… żaden dla Rennes, który przyciągał tylko przeciwników z dwóch pierwszych sekcji w tym okresie. Z tego punktu widzenia trudno dopatrzeć się jakiejkolwiek przewagi przyznanej Paryżanom.

READ  Roland-Garros - Zeszyt 1: Djokovic z misją, wspomnienie Wawrinki i wystawa "Boy" - rts.ch

Odpowiednikiem tych wycofań jest zmuszenie paryżan do podróżowania (i pozostawienie wpływów z biletów w momencie wyjazdu). Tym samym Parc des Princes nie widział meczu pucharowego przez prawie dwa lata i 31 stycznia 2022 roku przegrał 1/8 finału z Aiglon. Jedyny mecz na stadionie Porte-de-Auteuil od trzech lat. W sumie Paris Saint-Germain rozegrało 9 meczów poza stolicą z 12 spotkań w latach 2020–2021. To statystyka odległa od szalonej passy Rowdies, którzy do sobotniego przybycia Monako nie zaznali radości z pucharu na Stade Paul Linyon przez 7 lat i 25 meczów. W ostatnich latach ASM zaczął także podróżować (również 9 z 12 meczów wyjazdowych), gdzie suma jest bardziej zrównoważona gdzie indziej (5 z 9 meczów wyjazdowych w Lille, 6 z 11 meczów w Marsylii lub nadal 4 z 6 meczów w zespół). Ren).

Jeśli Paryż jest przyzwyczajony do trudnych boisk w czterech zakątkach Francji, na których rzuca wyzwanie amatorskim klubom, minęło dużo czasu, odkąd kluby te musiały doświadczyć upokorzenia związanego ze schodzeniem im z drogi. Szczególnie od sezonu 2008-2009 i smutnej eliminacji w dogrywce z Rodezem, wówczas rezydującym w National. Stołeczny klub stał się niszczycielem marzeń, kładąc kres karierze młodego Bouqueta (Kivele w 2010 r., Vesol, a zwłaszcza Carquefou w 2009 r., Les Herbiers podczas finału w 2018 r. itd.). Tak jak trenerzy lubią systematycznie powtarzać orzeczenie w sprawie każdej piłki, tak w dniu meczu możemy ocenić, jak trudny jest losowanie. Odpowiedź nastąpi w sobotni wieczór na stadionie Al Masdar.

Wygrać Puchar Świata 2018? „Niezbyt mi to pomogło” – przyznaje Kylian Mbappe.