Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

PS5 ma zaledwie 2 cm grubości? Jest to możliwe dzięki chłodzeniu wodą

Grube i nieporęczne PlayStation 5 mogło stać się smukłe i dyskretne… pod warunkiem, że zostało mocno zmodyfikowane w celu dostosowania układu chłodzenia wodą. Ambitny mod, wypróbowany i odniesiony na kanale YouTube DIY Perks.

Kto powiedział, że PlayStation 5 nie może schudnąć? // Źródło: DIY Perki – YouTube

Gdybym mógł go kupić, byłby PlayStation 5 Teraz prawdopodobnie zaśmieca twoją szafkę z telewizorem… albo obnosi się ze swoją męską, męską postacią tuż obok. Postanowiłem nie czekać Sony Wypuszczając szczuplejszą wersję (smukłą, ale nie od razu pasującą), YouTuber DIY Perks rozpoczął projekt ekstremalnego odchudzenia konsoli, aby zmieściła się w obudowie o grubości nie większej niż 2 cm.

Rezultat był świetny… ale także wymagany stopień dostosowania. Aby to osiągnąć, YouTuber ręcznie zainstalował i zmodyfikował system chłodzenia wodą zaczerpnięty ze świata PC.

Modyfikacja, którą trudno będzie Wam odtworzyć w domu…

Po całkowitym demontażu konsoli, aby pomieścić tylko płytę główną, osoba, o której mowa, musiała odkręcić złącze zasilania, aby zamontować wiele miedzianych płytek na obwodach PS5. Ta ostatnia, w połączeniu z hydrozamkiem wciśniętym na SoC i ręcznie przerejestrowana, pozwoliła na instalację funkcjonalnego, a nawet demonicznego urządzenia do chłodzenia wody. na mnie Zakazany horyzont na zachódW ten sposób niestandardowe PS5 jest w stanie pozostać chłodne przy zaledwie 45 stopniach rozgrywki, w porównaniu do 75 stopni z oryginalnym systemem rozpraszania w tym samym tytule.

lyan youtubeSubskrybuj Frandroid

Druga strona medalu, bo jeśli chcesz ograniczyć się do pudełka o grubości 2 cm, koniecznie jest jedna strona: płyn chłodzący wodę (pozwala schłodzić wodę przechodzącą przez blok wodny) i blok zasilający musi być umieszczony w długim pudełku pomocniczym, przeznaczonym do umieszczenia z tyłu szafki telewizyjnej … przez co jest „niewidoczny”.

To z pewnością niesamowite, że ten mod na PlayStation 5 wciąż stanowi szczególne wyzwanie. Oprócz ogromnego budżetu wymaganego do montażu wymaganych komponentów i sprzętu oraz znacznej ilości wiedzy technicznej wymaganej do procesu. Operacja, która może również prowadzić do poważnych awarii konsoli, jeśli nie zostanie przeprowadzona zgodnie z zasadami sztuki… lub jeśli wydarzy się coś nieoczekiwanego, jak na przykład na końcu filmu.

READ  W Apple beta i Epic model sklepu z aplikacjami jest zadokowany

Do śledzenia nas zapraszamy do Pobierz naszą aplikację na Androida i iOS. Możesz czytać nasze artykuły i pliki oraz oglądać najnowsze filmy na YouTube.