Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Przyjmowanie leku Advil przez długi czas może pogorszyć zapalenie stawów

Nowe badanie naukowe pokazuje, że leki przeciwbólowe, takie jak Advil, mogą nasilać artretyzm, ponieważ pomagają złagodzić ból. Uważaj, aby nie brać go za dużo i za długo.

Istnieją leki, których nie należy nadużywać, a Advil jest jednym z nich. Zgodnie z nowymi wnioskami naukaNLPZ, które zostaną zaprezentowane w przyszłym tygodniu na dorocznym spotkaniu Towarzystwa Radiologicznego Ameryki Północnej, mogą nasilać chorobę zwyrodnieniową stawów, stan dotykający jednego lub więcej stawów.

Aby osiągnąć ten konstrukt, zespół z University of California zrekrutował 277 uczestników z chorobą zwyrodnieniową stawu kolanowego o nasileniu od umiarkowanego do ciężkiego. Przyjmowali niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ) przez co najmniej rok. W tym samym czasie przeanalizowali dane kolejnych 793 uczestników, którzy chorowali, ale z drugiej strony nie przyjmowali żadnych leków.

wideo – Książeczka Zdrowia – dr Christian Recchia: „Opowiem o chorobie, która dotyka 95% populacji”

Brak długoterminowej korzyści

Na początku badania i cztery lata później wszyscy mieli wykonane MRI chorego kolana. Wyniki wykazały, że długoterminowe przyjmowanie leku Advil lub jakiegokolwiek innego leku nie przyniosło korzyści. Konkretnie, na początku badania zapalenie stawów i jakość chrząstki stawu kolanowego były gorsze u uczestników przyjmujących leki. Raczej pogorszyło się z biegiem czasu.

„Stosowanie NLPZ ze względu na ich działanie przeciwzapalne często eksplodowało u pacjentów z chorobą zwyrodnieniową stawów w ostatnich latach i powinno zostać poddane przeglądowi, ponieważ nie można wykazać pozytywnego wpływu na chorobę zwyrodnieniową stawów” – mówi dr. Przedstawiając to do tej pory, Joanna Luettens, główna autorka badania, wyjaśniła: „Żadna terapia nie została zatwierdzona do leczenia lub zmniejszania postępu choroby zwyrodnieniowej stawu kolanowego”.

Przypominamy, że artretyzm może dotyczyć prawie każdej części ciała, ale generalnie atakuje biodra, kolana i kręgosłup.

Wideo – Zapalenie stawów u dzieci: jak rozpoznać objawy tej choroby?

READ  [PODCAST] Turystyka kosmiczna, krok w strategii „dominacji kosmosu”