Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

przestrzeń. Ogromna część chińskiego pocisku opada w niekontrolowany sposób

Główny stopień pocisku Long March 5B, który przenosił część przyszłej chińskiej stacji kosmicznej, opada w niekontrolowany sposób w naszą atmosferę. Mógł upaść na ziemię każdego dnia i nikt nie wiedział dokładnie, gdzie.

Części masywnej rakiety, która umieściła na orbicie jednostkę przyszłej chińskiej stacji kosmicznej, zostały opuszczone w atmosferę ziemską. Gdzie i kiedy dokładnie spadnie wrak? Trudno teraz powiedzieć.

Od 30 kwietnia, dzień po wystrzeleniu pocisku Longue Marche 5B, Teren Kosmiczne wiadomości Zaalarmowany Jego główna scena prawdopodobnie ponownie wejdzie w atmosferę w niekontrolowany sposób, a gdyby tak się stało, byłby to jeden z największych elementów statku kosmicznego lądującego w ten sposób.

Przeczytaj także: wydanie. Umieszczenie chińskiego „kosmicznego snu” na orbicie

Jednak, 4 maja ogranicza to niszową witrynę przestrzeń :

Najprawdopodobniej pierwszy stopień wyrzutni będzie zlokalizowany w niezamieszkanym miejscu, takim jak ocean, który pokrywa 70% powierzchni Ziemi. Prawdopodobieństwo zarażenia kogoś kosmicznymi śmieciami jest bardzo niskie, co stanowi jedną szansę na wiele bilionów ”.

Ustalenie przebiegu upadku i losów tego typu gruzu jest niezwykle trudne, nie wspominając o niemożliwości, ze względu na wiele niepewności związanych z równaniem. Ogólnie rzecz biorąc, elementy misji kosmicznej, które wycofują się, wypalają się i rozpadają po wejściu w atmosferę. Ale niektóre wielkie rzeczy mogą się wydarzyć prawie całkowicie.

Stygmaty w Longue Marche 5B na Wybrzeżu Kości Słoniowej

„Ostatni raz

[…] Przeczytaj więcej w Courrier International

Przeczytaj także:

READ  Wariant BA.2 dla Covid-19: uspokajające dane dotyczące ryzyka ciężkiej infekcji