Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Przerwy w dostawie prądu we wszystkich regionach po rosyjskich uderzeniach

Znajdź tutaj wszystkie nasze transmisje na żywo #UKRAINA

21:24 : Od początku wojny na Ukrainie siły państw NATO wzmocniły obserwację na Morzu Bałtyckim. France 2 weszła na pokład Chevalier Paul, francuskiego okrętu wojskowego, nad którym w ostatnich tygodniach wielokrotnie przelatywały rosyjskie samoloty.

20:19 : Oto najświeższe wiadomości z godziny 20:00:

• Awarie Zostanie wdrożony we wszystkich regionach Ukrainy Po nowych rosyjskich hitach poinformował dziś wieczorem operator Ukrenergo.

• Skazany na rok w zawieszeniu za „korupcję nieletnich”, Jean-Marc Morandini pozostanie na antenie. Zwraca na to uwagę jego pracodawca, CNews „obowiązuje zasada domniemania niewinności” Po ogłoszeniu przez gospodarza zamiaru odwołania.

• Wezwanie Nicolasa Sarkozy’ego do korupcji i handlu wpływami w sprawie „podsłuchu”. Otwarto ją w Paryżu w obecności byłego prezydenta. Ten ostatni został skazany w pierwszej instancji na rok więzienia.

• Youtube Normana Thaphoda Został aresztowany za gwałt i korupcję nieletnich. Paryska prokuratura dodała, że ​​dotychczas postępowanie objęło sześciu skarżących.

19:27 : Ukraińska firma energetyczna Ukrenergo ostrzegła dziś wieczorem, że w całym kraju potrzebne są awaryjne przerwy w dostawie prądu, ponieważ Kijów musi stawić czoła konsekwencjom nowych rosyjskich nalotów. Energia elektryczna będzie dostarczana jako priorytet dla podstawowej infrastruktury”.ogłasza Ukrenergo na Telegramie.

18:40 : Zaatakowane bazy znajdują się w centralnej Rosji, z wyszczególnieniem Moskwy. Pierwszy pada w obwodzie riazańskim I drugi W rejonie Saratowa, rozwija oświadczenie rosyjskiego Ministerstwa Obrony. Trzej rosyjscy żołnierze „Zostali śmiertelnie ranni”. W tych atakach, według tego samego źródła.

18:17 : Moskwa oskarża Kijów o atak dronami na dwie rosyjskie bazy lotnicze.

18:04 : O 18:00 na pierwszych stronach gazet pojawia się nowe miejsce:

animacja Jean-Marc Morandini skazany na rok więzienia w zawieszeniu na dwa lata za korupcję nieletnich. na trzech nastolatkach w latach 2009-2016, podczas wymiany elektronicznej i castingu w jego domu.

Proces Nicolasa Sarkozy’ego pod zarzutem korupcji i handlu wpływami W sprawie „podsłuchu” otwartej w Paryżu w obecności byłego prezydenta. Ten ostatni został skazany w pierwszej instancji na rok więzienia.

• Youtube Normana Thaphoda To było Został umieszczony w policyjnym areszcie pod zarzutem gwałtu i korupcji nieletnich. Paryska prokuratura dodała, że ​​dotychczas postępowanie objęło sześciu skarżących.

READ  Pokazanie siły rady wojskowej, która obiecuje „zniszczenie” przeciwników

• Rosyjskie naloty zabijają co najmniej dwie osoby na Ukrainie. Spowodowali również przerwy w dostawie prądu i wody w kilku miastach. Ze swojej strony Władimir Putin odwiedził w październiku częściowo zniszczony Most Krymski. Śledź nasze życie.

17:07 : Ani kropla rosyjskiej ropy nie powinna dotrzeć drogą morską do Unii Europejskiej. Od dzisiaj kraje europejskie aktywowały zakaz czarnego złota z Rosji. Czy ten zakaz może być skuteczny? Czy ta kara nie grozi ukaraniem Europejczyków? Odpowiedzieliśmy na cztery pytania dotyczące tego zakazu.

(Patrick Bleul/DPA/AFP)

16:29 Ze swojej strony ukraińska obrona przeciwlotnicza Większość pocisków została zestrzelona. Wystrzelony dziś przez armię rosyjską, uspokoił ukraiński prezydent. Zarejestrowano jednak kilka uderzeń, które spowodowały przerwy w dostawie wody i prądu. Naloty pozostawiły co najmniej dwóch zabitych i trzech rannych.

16:25 : dzień dobry @ Selfie , A Kreml wspomina o dwóch incydentach w dwóch bazach lotniczych sił rosyjskich w rejonach Saratowa i Ryazania w centralnej Rosji, bez dalszych szczegółów na tym etapie o charakterze i genezie tych wydarzeń. Według wielu rosyjskich mediów eksplozje wstrząsnęły dwiema bazami lotniczymi.

16:25 : A jeśli nie bombardowania rosyjskich baz lotniczych (Saratów, Engels)?

15:49 : Most został uszkodzony w październiku w wyniku silnej eksplozji, którą władze rosyjskie przypisują siłom ukraińskim.

(AFP)

15:49 : Władimir Putin odwiedził Most Krymski, Częściowo zniszczony w październiku. To jego pierwsza wizyta na anektowanym półwyspie od początku ofensywy.

14:39 : Operatorzy zgłosili przerwy w dostawie wody i prądu odpowiednio w Odessie, głównym porcie południowym, oraz w Sumach na północnym wschodzie. Według burmistrza Ołeksandra Senkiewicza strumień został również wyłączony w Mikołajowie na południu.

14:36 Władze lokalne i regionalne poinformowały, że nowe ataki na Ukrainę ponownie spowodowały przerwy w dostawie prądu i wody w kilku miastach kraju. Według szefa departamentu wojskowego Krzywy Ryg w centralnej Ukrainie, „Część miasta jest pozbawiona elektryczności, a wiele kotłów i przepompowni nie działa”..

14:42 – We wsi Nowosówka pojedyncze domy zostały trafione rakietami. Co najmniej dwie osoby zginęły, a dwie zostały ranne.Jak mówi Ołeksandr Staruch, gubernator obwodu zaporoskiego. Według władz lokalnych i regionalnych inne pociski zostały zniszczone przez ukraińską obronę przeciwlotniczą.

14:20 : Według gubernatora obwodu zaporoskiego w wyniku strajku na południu Ukrainy zginęły co najmniej dwie osoby. Ogłoszono alarm przeciwlotniczy w całym kraju.

READ  Lipcowe powodzie w Niemczech i Belgii są ściśle związane z globalnym ociepleniem

14:46 Krótko po godzinie 14:00 podsumowujemy najważniejsze nagłówki wiadomości:

animacja Jean-Marc Morandini zostaje skazany na rok więzienia w zawieszeniu na dwa lata za korupcję nieletnich. na trzech nastolatkach w latach 2009-2016, podczas wymiany elektronicznej i castingu w jego domu.

Proces Nicolasa Sarkozy’ego pod zarzutem korupcji i handlu wpływami W sprawie „podsłuchu” otwartej w Paryżu w obecności byłego prezydenta. Początkowo został skazany na rok więzienia.

Pułap ceny rosyjskiej ropy Wchodzi w życie dzisiaj, aby ograniczyć dochody Rosji, zapewniając jednocześnie, że nadal zaopatruje rynek światowy. Kreml utrzymuje, że sankcja ta nie wpłynie na rosyjską ofensywę na Ukrainie.

• Po wczorajszych eliminacjach Francja Oparte na Angliaktórzy zmierzą się ze sobą w ćwierćfinale w najbliższą sobotę, dziś w programie są dwie nowe rundy po 16 meczów: Japonia – Chorwacja i Brazylia – Korea Południowa.

12:14 : dzisiaj wchodzi w życie unijny zakaz eksportu rosyjskiej ropy drogą morską, Ale Moskwa może znaleźć rozwiązania, aby to obejść. „Rosjanie zawsze potrafią znaleźć rozwiązaniai Albo próbując ukryć dostawy, mieszając je z innymi rodzajami ropy, aby ukryć ich źródło, albo przez flotę, która dokonuje różnych objazdów przez Azję, a następnie Europę. Specjalista Phuc-Vinh Nguyen wyjaśnia franceinfo.

Rosyjski tankowiec czeka na rozładunek w Zatoce Meksykańskiej (USA), 3 lipca 2002 r. (POOL / BLOOMBERG NEWS / AFP)

(Wiadomości Bloomberga/AFP)

12:40 : południe, oto nagłówki na ten dzień:

Pułap ceny rosyjskiej ropy Ma wejść w życie dzisiaj, aby ograniczyć dochody Rosji, zapewniając jednocześnie, że nadal zaopatruje rynek światowy. Kreml utrzymuje, że kara ta nie wpłynie na jego ofensywę na Ukrainie.

• France Info dowiedziało się ze źródła zaznajomionego ze sprawą, że osiem osób zostało aresztowanych na Korsyce w poniedziałek przez policję sądową w Ajaccio i poddyrekcję ds. zwalczania terroryzmu. Wśród nich jest rzekomy były szef Frontu Wyzwolenia Narodowego, Charles Berry, według źródła policyjnego.

• Po wczorajszych eliminacjach Francja Oparte na Angliaktórzy zmierzą się ze sobą w ćwierćfinale w najbliższą sobotę, dziś w programie są dwie nowe rundy po 16 meczów: Japonia – Chorwacja i Brazylia – Korea Południowa.

READ  Dwóch naukowców aresztowanych za „zdradę stanu”, z których jeden zmarł w więzieniu

• Do „wrócić do normalności”. Trzy z czterech TGV muszą pracować w ostatnim dniu strajku kontrolerów SNCF w poniedziałek, co prowadzi do 60% pociągów odwołanych w ten weekend I może zdenerwować strony, w zależności od wyniku rozmów z kierownictwem.

11:41 : Pułap ceny rosyjskiej ropy Kreml potwierdził w poniedziałek, że atak Moskwy nie będzie miał wpływu na atak Moskwy na Ukrainie, ostrzegając, że nie będzie miał wpływu na atak Moskwy na Ukrainie. „Destabilizacja” na światowym rynku energii. rosyjska gospodarkaMa wszystkie niezbędne umiejętności”. sfinansować ofensywę wojskową, powiedział dziennikarzom rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow.

(AP-SIPA)

09:19 Omów maksymalną cenę baryłki rosyjskiej ropy. Eksperci są podzieleni co do zainteresowania porozumieniem osiągniętym w piątek między Unią Europejską, jej sojusznikami z G7 i Australią. Rodzi to ograniczony wpływ ekonomiczny na Rosję i ryzyko osłabienia zachodnich firm. Moja koleżanka Mathilde Goebel wszystko wyjaśnia W tym artykule.

09:18 Jest godzina 9, oto nagłówki:

Pułap ceny rosyjskiej ropy Ma wejść w życie w poniedziałek, aby ograniczyć dochody Rosji, zapewniając jednocześnie, że nadal zaopatruje rynek światowy.

Chcę być kandydatem nadziei i powrotu wielkiej prawicowej rodziny politycznej. Modlę się o jedność i jasność.. Tak powiedział Eric Ciotti, który wczoraj objął prowadzenie w pierwszej turze głosowania na prezydenta republiki z 42,73% głosów. W najbliższy weekend w drugiej rundzie zmierzy się z Bruno Retayo.

• Po wczorajszych eliminacjach Francja Oparte na Angliaktórzy zmierzą się ze sobą w ćwierćfinale w najbliższą sobotę, dziś w programie są dwie nowe rundy po 16 meczów: Japonia – Chorwacja i Brazylia – Korea Południowa.

• Do „wrócić do normalności”. Trzy z czterech TGV muszą pracować w ostatnim dniu strajku kontrolerów SNCF w poniedziałek, co prowadzi do 60% pociągów odwołanych w ten weekend I może zdenerwować strony, w zależności od wyniku rozmów z kierownictwem.

• Po ponad dwóch miesiącach protestów w kraju zlikwidowano policję moralności, Irańska prokuratura ogłosiła w niedzielę wieczorem.