Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Przemoc wybucha w miastach w nocy z czwartku 25 na piątek 26 listopada

Noc z czwartku 25 na piątek 26 listopada 2021 r. była naznaczona licznymi aktami miejskiej przemocy na Martynice. Grabieże w sklepach, rzucane pociski i starcia chuliganów z policją – ta noc była pełna wydarzeń.


Martynika doświadczyła kolejnej nocy zamieszek z rażącymi naruszeniami: płonącymi barykadami, włamaniami i pożarami oraz systematycznymi wyłudzeniami kierowców w pobliżu blokad drogowych.

Napięta sytuacja w regionie

Doszło do kilku gwałtownych starć między uczestnikami zamieszek a policją. Członkowie sił bezpieczeństwa zostali zaatakowani ogniem. Żandarmi odpowiedzieli ogniem z błyskawicy i kanistrami z gazem łzawiącym.

Tamy zostały usunięte w Schoelcher, na rondzie Ozanam, w Case-Pilote, w Saint-Pierre w Saint-Joseph.

W komunikacie prasowym „Parquet-for-de-France” donosi, że w nocy funkcjonariusz policji, który ingerował z kolegami w napadzie, został brutalnie pobity przez samochód rabusiów. Został poważnie ranny i w piątek przechodzi operację.

Brama domu gubernatora została spalona przez zamaskowanych ludzi: szybka interwencja policji pozwoliła ograniczyć szkody.

Czterech dziennikarzy prasy ogólnokrajowej zostało trzykrotnie zastrzelonych przez mężczyzn jeżdżących na motocyklach w Fort-de-France podczas filmowania i robienia zdjęć tamy przeciwpożarowej.

aresztowania

Grabież trwała do czwartej nocy i dotyczyła wielu sklepów spożywczych i telefonicznych na Martynice.

W Fort de France Auchan Delon został obrabowany.

Sklep Auchan w Dillon© Thierry Socan

Osoby indywidualne zgłosiły się do Carrefour Express i Eco Max.

Policja aresztowała 11 osób za incydenty zeszłej nocy (pościg w Fort-de-France, grabież, upokorzenie …)

Pierwsze śledztwa rozpoczęły się po wydarzeniach z nocy z wtorku 23 na środę 24 listopada, a dziś zakończyły się przedstawieniem trzech osób na parkiecie w Fort-de-France. Zostaną oni natychmiast oskarżeni o noszenie broni klasy B, obrażenia od ognia, przemoc z użyciem broni wobec osób sprawujących władzę publiczną i umieszczenie ich w areszcie. Te objawy mogą, ale nie muszą być odraczane w zależności od postępu procedur. Inne śledztwa nadal toczą się pod nadzorem sędziów.

Clarice Taron

Prokurator Republiki

Nowe spotkanie z prefekturą zostało ogłoszone przez Bertranda Camposi, rzecznika Intersindicale, w piątek rano w gazecie 7 godzin pierwszego radia Martyniki.

READ  „Podejmiemy środki odwetowe”, jeśli umowy nie będą przestrzegane, stwierdził Clement Bonn

Związki zawodowe na Martynice wzywają do cofnięcia przymusowych szczepień i pozwolenia zdrowotnego. Pierwsza próba rozmów z gubernatorem w obecności Prezesa Zarządu CTM nie przyniosła rozstrzygnięcia.
Unia Twierdzi, że rzeczy przyniesione podczas tego spotkania nie są rozstrzygające.

Obie partie spotkają się ponownie w piątek 26 listopada 2021 r.